Хто з нас не мріє про велику і простору кухню, де можна вмістити все потрібне? Однак багатьом все ще доводиться задовольнятися скромними, маленькими кухоньками. Для того, що б вичавити з мініатюрної площі максимум, і при цьому не загромаджувати простір, потрібно вдатися до деяких інженерних хитрощів.

Компактність, ергономічність і місткість – це три стовпи, посилаючись на які і вибирається гарнітур для маленьких кухонь. Від значних сховищ і просторих робочих поверхонь доведеться відразу відмовитися, щоб не потрапити в халепу з місцем для плити, холодильника та мийки. Які ж хитрості існують для вибору кухонних меблів?

  1. По-перше, варто вибирати кухонні гарнітури з рейлінгами, гачками і планками, на яких можна помістити чашки, прихватки та інше подібне начиння, тим самим неабияк заощадивши простір. Придбати якісний кухонний гарнітур для маленької кухні можна тут https://pro100mebli.com.ua/category/kuhonnaja-mebel/mebel-dlja-malenkoj-kuhni/ дуже вигідно.
  2. По-друге, акцентуйте увагу на висувних стільницях і столиках, здатних так само скоротити втрати робочої площі.
  3. По-третє, системи полиць «паровозиком» і полиці, які повертаються полегшують використання кутового простору, будуть вельми доречними.
  4. По-четверте, висувні і системи, які викочуються для зберігання дозволять максимально задіяти внутрішній простір в ящиках. До таких систем можна віднести сітки-кошики, об’єднані в одну шафу лотки і контейнери, висувні полиці.
  5. По-п’яте, для кухонного гарнітура добре підійдуть складні, підйомні, або такі, що відкидаються дверцята, які у відкритому стані займають вкрай мало місця.

Розташування частин кухонних меблів доведеться продумати заздалегідь, зробити це вкрай необхідно, і великих труднощів не складе.

Практичною можна назвати Г-подібну розстановку, але і лінійний варіант так само непоганий. У першому випадку розміщення гарнітура компактне, зручне, а найголовніше, функціональне. Даний спосіб дає можливість вільно пересуватися по робочій зоні. У другому варіанті є проблема з розташуванням плити і холодильника, але це питання можна вирішити.

Крім усього іншого, варто відзначити зручність стилю high-tech і мінімалізм. Їх строгі і компактні форми відмінно впишуться в концепцію маленької кухні і відмінно підійдуть по функціоналу. Таким чином, планування і добірка кухонного гарнітура може стати для вас цікавим і захоплюючим заняттям.