Від якості та міцності фундаменту залежить стійкість майбутньої споруди, тому що фундамент є основою будівлі, яка просто повинна бути максимально витривалою та довговічною.
Щоб фундамент був пластичним і міцним одночасно, а бетонний моноліт був однією системою, що розподіляє навантаження від будівлі і грунту поступово, необхідно здійснити армування.

Арматура – ​​набір сталевих стрижнів, зібраних у цільний каркас, що закладається в опалубку перед заливкою бетонного розчину. Для цього заходу характерний наступний основний нюанс – з’єднання прутів в єдиний кістяк. Багато хто мабуть відразу ж подумав про зварювання, як про вирішення цього завдання, але його нерозумно тут використовувати, тому що зварювальна процедура змінює властивості металу і, отже, порушує міцність каркасу. Як же бути? Для грамотного армування необхідно обв’язувати арматуру для фундаменту.

Насамперед необхідно створити робочий інструмент для в’язання арматури – гачок. Його можна виготовити з кельми або сталевого електрода або придбати в будівельному магазині. Найголовніше, щоб цей гак був зроблений з міцного дроту і був загнутий на 90 градусів. В’язка арматури для фундаменту здійснюється за допомогою відпаленої низьковуглецевої сталі, тому дріт з такого матеріалу легко гнеться і не зламається в самий невідповідний момент. У тому випадку, якщо дріт таки неохоче згинається, необхідно потримати його на відкритому вогні близько півгодини і остудити. Не потрібно використовувати надто товстий дріт, тому що зігнути його досить складно, а тонкий потрібно буде складати вдвічі. Для в’язання ідеально підійде дріт завдовжки 30-40 сантиметрів, який потрібно зігнути навпіл.
Відео в’язки арматури для фундаменту ви можете подивитися на нашому сайті, щоб в деталях ознайомитися з цим заходом, а поки ми розповімо вам у двох словах про способи в’язки арматури.

Способи в’язання арматури для фундаменту

Щоб з’єднати горизонтальний шар арматури, потрібно здійснити наступне: Дріт необхідно зігнути навколо пальця (на відстані третини від згину) і завести його під арматуру. Після цього в петлю, яка утворюється при згинанні дроту навпіл, вставляється гачок. Вільний кінець підтягується і заводиться на гачок, яким потрібно захопити і кінець дроту також. Не можна відпускати руки доти, поки гак не захопить дріт. Коли закручений дріт, гачок витягується, а його вільні зайві кінці обрізаються.
Щоб з’єднати вертикальний шар будуть потрібні такі дії: дріт, який зігнутий навпіл обводиться знизу одного стрижня арматури, а другий огинає зверху і щільно притискається пальцями. Кінці дроту потрібно вигнути він і протягнути в петлю гаком, після чого дріт закручується.