Світлодіодні стрічки знаходять широке застосування в організації освітлення. Їх використовують як основне підсвічування для виділення окремих зон приміщення або для створення яскравого світлового ефекту. Але щоб світильники ефективно справлялися зі своїми завданнями, слід грамотно підійти до покупки. У статті ми розглянемо, як правильно вибрати LED-стрічку та які критерії враховувати під час підбору.

Яскравість світлодіодної стрічки

Починаючи вибір освітлювального приладу, слід визначитися з яскравістю його світіння. Цей параметр безпосередньо залежить від розмірів світлодіодів, зазначених у маркуванні виробу. Так, SMD5630 означає, що габарити діода становлять 5,6 х3,0 мм. Чим більший світлодіод, тим яскравіше він світить і світлодіодна стрічка https://elektrovoz.com.ua/ua/svetodiodnaya-led-lenta потужніша. Зокрема, яскравість виробів різної марки буде такою:

  • SMD3528 – 5 лм;
  • SMD5050 – 15 лм;
  • SMD5630 – 18 лм.

Також на яскравість впливає щільність розміщення світлодіодних кристалів. Їхня кількість на кожен погонний метр може становити від 30 до 240 одиниць. У деяких моделях використовуються дворядні стрічки з подвійною щільністю, що забезпечує інтенсивніше світло.

Потужність

Не менш важливим критерієм вибору є потужність блоку живлення. При підборі LED-стрічки необхідно розрахувати скільки потужності споживають самі діоди й додати до отриманого значення 20%. Припустимо, модель SMD3528 на 60 світлодіодів на метр споживає 4,8 Вт/м. Якщо необхідно встановити 4 метри стрічки, то обчислення виглядатимуть так: 4,8 Вт/мх4 м+20% = 23 Вт.

При виборі враховується не тільки потужність, а й напруга LED-стрічки, контролера та блоку живлення. Зазвичай використовуються світлодіоди на 12 В, під які підбирається блок живлення 220-12 В.

Передача кольору

Колір освітлення залежить від переваг користувачів. Для основного світла найчастіше використовують біле підсвічування, яке може бути денним, холодним або теплим. Для декоративного освітлення можна придбати кольорові світлодіодні стрічки. Вони бувають одноколірними (одного відтінку) або кольоровими (RGB). У першому випадку достатньо використовувати тільки блок живлення, у другому буде потрібний RGB-контролер, який дозволяє керувати яскравістю та кольором.

Захист від вологи

Світильники на світлодіодах можуть не мати захисту або бути захищеними від вологи та пилу. Перший варіант підходить для встановлення у місцях з низьким рівнем вологості (наприклад, у шафах). Якщо LED-стрічка встановлюється у ванній кімнаті або на вулиці, слід підбирати моделі, які зберігатимуть свої функції під час контакту з водою. До такого підсвічування відносять вироби із захистом IP65 та вище.

Місце монтажу

Розібравшись із технічними характеристиками, варто приділити увагу місцю встановлення LED-стрічки:

  1. Для влаштування основного освітлення на підвісній або натяжній стелі у вітальні бажано зупинити вибір на одноколірній стрічці, краще білого кольору.
  2. Для спальні більше підійдуть RGB-моделі, які освічуватимуть кімнату в різних тонах і створюватимуть комфортну атмосферу.
  3. Для дитячої кімнати краще зупинитись на приглушеному білому світлі. Щоб додатково підсвітити письмовий стіл, можна використати звичайну настільну лампу.
  4. У ванній кімнаті слід встановлювати стрічку з вологозахистом.
  5. Для майстерні або гаража краще використовувати вологозахищені вироби з білим світінням. Цей варіант підійде для монтажу на кухонний гарнітур для підсвічування стільниці.

За умови правильного підходу до вибору стрічки можна забезпечити якісне освітлення в будь-якому приміщенні. Пристрій перетворить інтер’єр і дозволить втілити в життя навіть найоригінальніші дизайнерські задуми.