Облаштовуючи вітальню, хочеться придбати красивий диван, який би не розвалився через рік.

Це можливо, якщо підійти до вибору в магазині меблів серйозно, врахувати всі важливі характеристики:

 • форму;
 • розмір;
 • механізм розкладання;
 • наповнення;
 • оббивку.

Форма

Прямий диван

Займає найменше місця, не приховує простір, добре виглядає вздовж стіни та в середині кімнати. По центру кімнати – якщо дозволяє площа – такі великогабаритні меблі ставлять зазвичай для зонування простору.

Кутовий диван

Дозволяє зонувати будь-який простір, або створити затишок в одному з куточків квартири. А в розкладеному вигляді перетворюється на велике спальне місце. У маленькій кімнаті краще не ставити його довгою стороною до більш короткої стіни, щоб зорово ще більше не звузити простір.

Модульний диван чи конструктор

З модулів можна скласти пряму модель, кутову, відокремити банкетки, щоб зручно розсадити гостей по кімнаті.

Розмір

Перш ніж придбати меблі для вітальні, потрібно співвіднести її параметри з розмірами кімнат. Наприклад, для невеликих квартир краще підійдуть прямі чи кутові моделі без підлокітників. Виглядають вони компактніше, а місця для сидіння більше (завжди можна сісти збоку).

Краще уникати маленьких квартир високих спинок: вони виглядають громіздко. Дивани ж з невисокими спинками залишають стіни відкритими: це додаткове «повітря» в кімнаті та місце для картин, полиць.

Якщо диван використовуватиметься як додаткове спальне місце, враховуйте, що його довжина повинна хоча б на 5 см перевищувати зростання людини.

Механізм розкладання

Насамперед важливо, щоб диван складався і розкладався легко, плавно, без утруднень, шумів, скрипів. Але тип механізму також важливий.

Механізми трансформації:

 1. Книжка – класичний простий варіант механізму, сидіння опускається та піднімається одночасно зі спинкою.
 2. Єврокнижка – надійний варіант, що підходить для щоденного використання, сидіння висувається, а спинка автоматично опускається.
 3. Викочування механізм (для софи) – міцний, компактний, також підходить для щоденного використання, при трансформації. Нижня частина висувається на коліщатках, а верхня частина (спинка) укладається на його місце або залишається в попередньому положенні.
 4. Акордеон – розкладається одним рухом за принципом “гармошки”, легкий в експлуатації, має велику нішу для постільної білизни.
 5. Дельфін трансформується одним рухом, при цьому подушки залишаються на місці, а внутрішня частина при висуванні «виринає», формуючи спальне місце. Такий вид трансформації уражає кутових моделей.
 6. Клік-клак – у момент розкладання трансформуються лише бічні панелі.

Наповнення

Від якості заповнення залежить довговічність меблів, також ваш комфорт. Якщо диван використовується як спальне місце, то якість набивання впливає ще на якість сну, а значить на самопочуття і настрій!

До м’яких наповнювачів відносяться синтепон, синтепух, латекс, поролон, повсть.

До жорстких – окремі пружини, пружинні блоки, ламелі, пружинну змійку. Моделі із пружинними блоками вважаються міцнішими.

Найчастіше тверді наповнювачі комбінують із м’якими.

Варто також звернути увагу на каркас, виготовлення якого використовують такі матеріали: метал, масив, МДФ. Або дешевші варіанти: ДСП, фанеру.

Оббивка

При виборі оббивки потрібно враховувати колірну гаму інтер’єру або окремих деталей, наприклад, килима, штор. Колірна гама може бути як однотонною, і комбінованої.

Ось найпопулярніші на сьогодні види оббивних тканин:

 • жакард;
 • велюр;
 • гобелен;
 • флок;
 • шеніл;
 • скотчгард;
 • натуральна шкіра;
 • екошкіра.

Зручно, що багато сучасних матеріалів мають спеціальну обробку і є «антивандальним» бар’єром. Це особливо важливо, коли в будинку є діти, або коли диван купують для великої кухні, їдальні. А для любителів свійських тварин придумали спеціальне покриття поверхні «антикіготь».

Пам’ятайте: ваш диван це не тільки комфорт, але ще й ваша індивідуальність. А продемонструвати індивідуальність набагато простіше, якщо не купувати меблі в мас-маркеті, а замовити у виробника. В цьому випадку можна вибрати форму, колір і фактуру оббивки, підігнати розмір під вашу кімнату і точно знати, що дивана всередині.