При створенні картин і при реставрації використовуються різні типи грунтуючих складів, один з яких – акриловий. Часто такі склади використовують ті, хто працює з олійними фарбами. Малювання фарбами неможливо без попереднього нанесення на полотно шару грунту, і краще, якщо він підходить більшості матеріалів. Тобто не тільки фарбам на масляній основі, а й іншим.

Хороший матеріал – акрил. Грунтовка на його основі швидко висихає, що дає можливість відразу ж приступити до написання картини. Після його використання можна малювати будь-якими фарбами – наприклад, тими ж акриловими або темперою.

Для чого застосовується

Такі засоби підходять для художників, що використовують в роботі фарби різних складів. У живописі він став застосовуватися порівняно недавно. Він дозволяє фарбі краще лягати на полотно, а також не розмазуватися і не просочуватися крізь нього.

Якщо ви вважаєте за краще працювати з деревом, він зробить його поверхню більш гладкою, перекривши нерівності і пори. Також він завадить фарбам і інших матеріалів зіпсувати полотно з часом – таке теж буває. Самі фарби будуть міцніше триматися на ньому і не обсиплються.

Проклейка

Крім грунту, перед початком роботи над картиною варто придбати проклейку. Це найперший шар, який треба нанести на полотно. В її основі – смоли, які перешкоджають проникненню крізь полотно масла або грунту, а також надають матеріалу жорсткість.

В магазині Artizo https://artizo.com.ua/ua/catalog/prokleyki-i-grunty-prokleyki-i-grunti/ можна знайти проклейки і грунти різних виробників, по різної вартості і різного призначення (наприклад, існують склади, які найкраще працюють з картоном і деревом). Проклейка потрібна при застосуванні масляного грунту. Якщо ви використовуєте акриловий, вона не буде потрібна.

Для кого підійде

Акриловий грунт – це універсальний склад, який можна використовувати в роботі з будь-якими фарбами перед їх нанесенням. Його перевага – це швидке висихання і широка область застосування. Деякі різновиди акрилового грунту можна використовувати навіть при роботі з аквареллю або гуашшю.

Де все це придбати

Магазин Artizo пропонує великий вибір грунтувальних складів для будь-яких поверхонь, використовуваних в живописі. Вони продаються за різними цінами і в різних ємностях – є невеликі, 100 – 200 мл, а є банки об’ємом 1000 мл.

Різноманітні й кольори: є тут і білий, який підійде для виконаних в яскравих тонах картин, і чорний, який використовується перед створенням зображення в темних кольорах, і інші.