Кожен, хто займається виращіваніемовощейі фруктів, прагне отримати результат якомога кращий і максимально зберегти рослини здоровими для наступних врожаїв. При цьому погода далеко не завжди є помічником у нелегкій садівничому справі. Особливу небезпеку для майбутнього врожаю є весняні заморозки, які в деяких регіонах можуть бути навіть в червні.

Тут ідеальним рятівником рослин стає спандбонд або агроволокно, як його ще називають – придбати можна на сайті https://nasha-stroyka.com.ua/agrovolokno/. Отже, спандбонд: як правильно вибрати і використовувати даний матеріал-розберемося більш докладно.

Що таке спандбонд і для чого він потрібен

Спандбонд – це нетканий матеріал, який виготовляється шляхом розплавлення полімерів. Даний матеріал може бути відомий городникам як агроволокно або лутрасил. З’явився він на ринку відносно недавно – близько 20 років тому. З тих часів є незамінним помічником в саду і на городі.

Спандбонд має масу переваг, ось основні:

  1. Зносостійкість. Оскільки агроволокно є синтетичним матеріалом, воно не псується під впливом атмосферних явищ і може прослужити не один сезон. При правильному використанні матеріал може прослужити від двох до шести сезонів.
  2. Нетоксичність. При виготовленні Спандбонду не використовується клей і інші хімічні матеріали, які можуть в процесі експлуатації давати шкідливі випаровування і шкодити людям, рослинам і довкіллю.
  3. Легкість. Матеріал практично невагомий. Навіть агроволокно з максимальною щільністю важить менше 100 грам (квадратний метр).
  4. Повітропроникність. Вкриті рослини нормально ростуть і розвиваються, оскільки не створюється парниковий ефект – пар і повітря безперешкодно проходять через спандбонд.
  5. Утримання тепла. Агроволокно є відмінним теплоізолятором.
  6. Світлопроникність. Вкриті рослини отримують достатню для нормально розвитку кількість світла.
  7. Водопроникність. При опадах або поливі вода не накопичується на поверхні, а просочується крізь матеріал, безперешкодно потрапляючи до рослин. Зайва волога не застоюється біля коріння, а випаровується, проходячи через укриття.
  8. Низька вартість матеріалу.
  9. Простота у використанні. Матеріал легко ріжеться, закріплюється і приймає потрібну форму.

Спандбонд дає можливість створити оптимальні умови для розвитку рослин, не докладаючи для цього особливих зусиль. Агроволокном можна замульчувати грунт навколо рослин, що є відмінним способом для регуляції температури грунту, а також її вологості. Та й бур’яни крізь спандбонд навряд чи проростуть.

Цей матеріал володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями, тому в період розвитку рослин (на різних стадіях) спандбонд захистить їх як отзаморозков, так і від літньої спеки. Комах-шкідників дістатися до рослини, прихованого агроволокном, буде дуже непросто.

Агроволокно є відмінним теплоізолятором.