Мокру стяжку підлоги вважають класичним методом вирівнювання. З нею знайомий кожен будівельник. Є причини, чому технологія поступово витісняється іншими, але іноді заливка незамінна. Варто розглянути особливості методу.

Мокра стяжка – це спосіб вирівнювання з використанням рідких цементних, гіпсових, вапняних розчинів. У них додають значну кількість води для створення потрібної консистенції. Після заливки підлога вирівнюється практично самостійно.

Основні завдання стяжки із застосуванням рідкого розчину

Застосування цементних та інших рідких розчинів дозволяє вирівняти підлогу перед фінішним покриттям, підняти його рівень. Стяжку https://promportal.su/news/6736/7-glavnih-voprosov-o-mokroy-styazhke-pola.htm застосовують для збільшення міцності основи, утеплення та звукоізоляції.

Коли застосовують технологію?

Незважаючи на те, що напівсуха стяжка поступово витісняє мокру, без технології іноді не обійтися. Рідкі матеріали для заливки використовують при роботі з нестабільною основою, для збільшення конструкційної міцності. Якщо потрібне армування металевими елементами, то доцільне застосування саме такого методу.

Плюси та мінуси мокрої стяжки підлоги

З плюсів технології варто відзначити високу міцність конструкції, наближену до бетонних стяжок, вона стає монолітом. Але шар стає повністю сухим мінімум через 3-4 тижні. В процесі матеріал вмощується, збільшується ризик появи тріщин. Є небезпека протікання. При використанні обладнання для механізації процесу вартість робіт значно збільшується. У квартирах неможливий монтаж товстого шару мокрої стяжки через велику вагу і тиск на перекриття.

Армування шару

На мокру стяжку підлоги ціна може змінюватися в залежності від наявності й типу армування. Його проводять для зміцнення підлоги. Використовують металеву сітку. Її осередки рівномірно розподіляють навантаження. Армування також знижує ризик появи тріщин, просадок та інших деформацій. Сітка бере все навантаження при розширенні. Іноді застосовують пластикову будівельну сітку, фіброволокно. Варто враховувати, що товщина шару стяжки при використанні зміцнювальних елементів збільшується, разом з нею і навантаження.

Етапи роботи

Мокра стяжка складається з декількох етапів. Що роблять фахівці:

  1. Готують основу до заливання. Прибирають будівельне сміття, пил.
    Прокладають плівку для гідроізоляції.
  2. Далі знаходять нульовий горизонт кімнати, щоб вести розрахунки при розмітці.
  3. Використовують лазерний або гідравлічний рівень. Проклеюють демпферну стрічку по периметру кімнати.
  4. Встановлюють маяки, за якими йде орієнтування і вирівнювання при подальшій роботі. Рівнем перевіряють правильність їх установки.
  5. Встановлюють армуючі сітки на рівні 1/3 товщини стяжки, щоб рідкий розчин зайшов під неї.
  6. Розчин розподіляють і вирівнюють.

Далі йде процес набору міцності, щоб поверхня стала готова до укладання підлогового покриття. Це найтриваліший етап.

Висихання підлоги, догляд за поверхнею

Наливна підлога сохне довго, стяжка твердне повністю через 4 тижні. Терміни залежать від температури повітря, вологості в кімнаті й товщини шару. Чим більше розчину, тим він довше залишається вологим. Якщо після напівсухої стяжки можна ходити по поверхні вже через кілька діб, то у випадку з мокрою технологією чекають майже повного висихання. Поки підлога неготова, в приміщенні повинна бути стабільна температура повітря і вологість. Не допускається штучне прискорення процесу осушувачами. Чим рівномірніше просихає шар, тим краща його якість. Неправильний догляд підвищує ризик появи тріщин.

Теплоізоляція та гідроізоляція

Щоб зробити теплоізоляцію, використовують керамзит, пінополістирольні плити або інші теплоізоляційні матеріали. Популярністю користуються гранули керамзиту, бо вони довго служать, коштують недорого і при цьому екологічно чисті. Якщо підлогу заливають прямо на ґрунт, обов’язково використовують утеплення. На перших поверхах поверх основи також прокладають шар теплоізоляції.

Гідроізоляцію використовують при мокрій стяжки теплої підлоги. Через те, що в розчині багато води, вона може просочуватися до сусідів знизу. Використовують руберойд, товсту плівку. Смужки укладають внахлест і так, щоб вони заходили на стіни. Обов’язково роблять гідроізоляцію в санвузлах.