При облаштуванні сонячних електростанцій не обійтися без спеціальних кріпильних елементів. Якість і надійність кріплень багато в чому впливають на ефективність функціонування СЕС в цілому, тому слід серйозно і відповідально підійти до вибору системи кріплення для сонячних панелей і монтажу устаткування.

Використання кріпильних комплектів, придбати які можна на сайті https://geoshurup.ua/mounting_systems_for_terrestrial_ses/, дозволяє полегшити монтаж і забезпечити ефективну вентиляцію задньої поверхні модулів, що сприяє зниженню температури панелей, продовжує термін їх служби і збільшує видається потужність в жаркий період року.

З яких елементів складається система кріплення?

Щоб знизити загальну вагу встановлюваних модулів, кріплення для сонячних панелей і батарей виконуються з легких металевих сплавів (зазвичай анодований алюміній). Також дані матеріали не схильні до негативного впливу атмосферних опадів, тому їх можна сміливо розміщувати під відкритим небом.

Найчастіше система кріплення СЕС складається з таких елементів:

  1. каркаса, для складання якого використовуються напрямні профілі;
  2. кронштейнів, які дозволяють кріпити каркас до окремих стійок, покрівлі або стін будівель;
  3. різноманітних фіксаторів (рамкових або безрамкових) сонячних панелей;
  4. клем, що використовуються для облаштування заземлення;
  5. елементів масштабування каркаса.

У разі бескаркасного монтажу використовуються спеціалізовані посилені кріплення, які найчастіше виготовляються з нержавіючої сталі. При установці сонячних панелей на даху і на стіни будинку можуть додатково використовуватися елементи, що дозволяють регулювати кут нахилу модулів, що гарантує оптимальність розташування щодо місцезнаходження сонця.

Вибір кріпильних систем для СЕС

В інтернет-магазині https://geoshurup.ua можна замовити готовий комплект кріпильних деталей або купувати кріплення поелементно. У першому випадку вдається істотно заощадити, а в другому – облаштовувати сонячну електростанцію з точними габаритами і характеристиками, необхідними для електропостачання конкретних будинків або інших об’єктів.

Використовуючи системи кріплення, можна облаштовувати сонячні електростанції на плоских оцинкованих дахах або спорудах з металочерепиці, на покрівлях з гнучкого гідроізоляційного матеріалу (наприклад, шинглас), з ондуліна, шиферу або профнастилу.

Вибираючи систему кріплення для сонячних панелей, потрібно враховувати максимальні значення вітрових і снігових навантажень, які характерні для конкретного регіону і місцевості.