Гіпсові колони є традиційною прикрасою інтер’єру, дуже старовинними конструкціями архітектури. Ці елементи декору є частиною класичного стилю, тому їх доречно встановлювати у відповідних приміщеннях.

Переваги

Головною перевагою гіпсових колон є краса. Людина звикла, що ці конструкції уособлюють естетичність, традиції, класику. Створюючи елементи декору такого типу, дизайнери акцентують увагу на респектабельності приміщення, його урочистості. Колони в даному випадку стають головними елементами інтер’єру, формують простір, привертають увагу.

Елементи декору можуть мати різну форму, розмір, що дозволяє створювати оригінальні простору, формуючи окремі зони в приміщенні. Це дає можливість не зменшувати візуально обсяг, отримуючи кілька варіантів використання території. Великі зали, вітальні в результаті можна використовувати найрізноманітнішим чином, при цьому загальна площа зберігається практично повністю.

Відносно невеликі приміщення можна обробляти настінними колонами, роблячи несучі конструкції більш об’ємними, тим самим розсовуючи простір. Також можна оформляти дверні та віконні прорізи, додаючи монументальності, солідності.

Гіпс при належному догляді зберігає колір і поверхню без пошкоджень тривалий час. Однак деякий потемніння, відколи, можна використовувати для додання приміщенню антикварного шарму, якщо помістити в нього відповідні меблі.

Монтаж

Збірка тіла колони проводиться навколо труби або бруса. Потрібно розрізати конструкцію на дві половинки і нанести насічки у внутрішній частині, потім покрити всю поверхню поліуретановим клеєм, скріпити навколо каркаса. Додатково можна закріпити саморізами, після чого всі шви і отвори затерти гіпсом і відшліфувати.

До стелі кріпиться абака, верхня частина колони, яка буде приймати основні навантаження від перекриттів. Тут використовується та ж процедура, що для фуста, додатково до стелі абака кріпиться дюбелями.

До підлоги, безпосередньо під верхньою частиною колони, розміщується база. Тут потрібно ретельно очистити обидві поверхні, знежирити, нанести насічки, покрити нижню частину підстави клеєм і закріпити на підлозі.

Потім поставити фуст, між ним і абак встановити капітель, скріпити клейовою субстанцією. Після все шви і інші деталі покрити гіпсом, провести ретельне шліфування, щоб створити суцільну гладку поверхню.