Мало хто звертає увагу на той факт, що деякі марки теплоізоляції, виготовлені спінюванням полістиролу практично одного хімскладу, можуть істотно відрізнятися за своїми характеристиками. На перший погляд, пінопласт відрізняється від пінополістиролу лише більш м’якою, податливою фактурою, але на практиці відмінностей виявляється помітно більше, тому до вибору теплоізоляції потрібно підходити більш виважено.

Кріпити на стінах пінопластові і полістирольні блоки набагато простіше, ніж мінеральну вату

Чим відрізняється пінопласт від пінополістиролу

Більшість любителів будувати своїми руками збиває з пантелику термінологія. Для утеплення і теплоізоляції використовують екструдований пінополістирол і пінопласт різної щільності, а отже, різних марок. Експерти і фахівці люблять опускати довге і незручне для вимови слово «екструдований», в результаті для неспеціаліста виходить, що формально пінополістирол і пінопласт – одне і те ж.

В обох випадках для виробництва ізоляції використовується продукт полімеризації стиролу, з невеликою кількістю добавок, що підвищують стійкість теплоізоляції, наприклад, до нагрівання. З точки зору хімічного складу полімеру різниці між пінопластом і пінополістиролом, придбати які можна на сайті https://poltava.kub.in.ua/uteplitel/penopolistirol/, не існує.

Тим часом, практика показує – відмінності є, навіть за експлуатаційними показниками:

  1. Пінопласт випускається у вигляді масивних блоків або дуже товстих листів 50-200 мм. Пінополістирол виготовляється щодо тонкими пластами 25-75 мм;
  2. Пінополістирольна маса відрізняється високою контактною міцністю. Листи, укладені на грунт або майданчик, без наслідків витримують вагу дорослої людини;
  3. Пінопластові блоки, особливо після декількох місяців перебування під ультрафіолетом, легко кришаться і розсипаються на окремі кульки – гранули, екструдований матеріал досить міцний, його насилу можна різати ножем, руками деформувати або розкришити досить непросто.

Крім того, є відмінності між пінопластом і пінополістиролом і в характеристиках, притому, досить істотні. На них варто поглянути в першу чергу.

Механічні і теплоізоляційні якості спіненого полістиролу

За технологією пінопластові блоки виготовляють пресуванням полістирольних гранул, що мають вигляд круглих кульок в 3-5 мм діаметром. Гранули видувають з розплавленої тягучою маси полістиролу, насичуючи його фреоном, азотом або бутаном. Виходить легкий окатиш, пронизаний дрібними бульбашками мікронного розміру з закритими стінками.

У матриці, спресованої з гранул, набагато більше повітряних пір, тому коефіцієнт теплопровідності виходить нижче

Така гранула не вбирає воду, не пропускає повітря і водяні пари. Після розігріву гарячою парою і пресування між пінополістирольними кульками залишається вільний простір, заповнений повітрям. Тому теплопровідність і міцність пінопласту відрізняється від екструдованого полістиролу в меншу сторону.