Якщо ви з тієї категорії людей, які хочуть, покривши дах черепицею, забути про неї на найближчі тридцять років, то вам варто вдумливо поставитися до вибору цього покрівельного покриття.

Як швидко і правильно зробити вибір черепиці і не загубитися у величезному асортименті?

Матеріал

Уявіть собі класичну німецьку сільце – затишні будиночки з красивою черепичним дахом. Це мідна черепиця, згодом на такий черепиці утворюється оксидна плівка, вона надає даху характерний колір і захищає черепицю від таких зовнішніх впливів як вологість і перепад температур. Але така черепиця невиправдано дорога.

Алюмінієва – черепиця значно дешевше, але якість останньої залишає бажати кращого, вона деформується під вагою снігу, а фарба на такому покритті зовсім не тримається і починає відшаровуватися через один-два сезони.

А ось сталева черепиця – золота середина, це оптимальне співвідношення ціни і якості. Сучасні технології дозволяють створити черепицю, готову служити від 20 років. Більш детально – на сайте за посиланням.

Товщина листа

Вилка товщини у сталевий черепиці від 0.35 до 0.6 мм. Вибирати товщину варто виходячи з ухилу даху: чим менше градус ухилу, тим товщі вам потрібна черепиця. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! черепиця для даху з ухилом менше 30, повинна бути товщиною понад 0,6 мм.

Вибір матеріалу за типом профілю і кольором

Профіль

На вибір профілю впливають особливості конструкції даху.

Монтеррей
Профілі Монтеррей, СуперМонтеррей (відомий ще як Kamea) або Максі (зустрічається назва Kredo) гарантують, що ваша дах буде виглядати максимально автентично. При укладанні цієї черепиці не потрібно система посилених крокв – навантаження зовсім невелика, близько 3,5 – 5,5 кг.

Однак, для укладання такої покрівлі потрібно високий професіоналізм, так як вона має досить складну кріпильну систему.

Профіль каскад
Профіль цього формату відрізняється від інших більш строгими лініями, зовні його можна порівняти з плиткою шоколаду. Профіль такого типу може витримувати великі навантаження, тому підходить для місцевості з сильними снігопадами. У різних виробників профіль може називатися по-своєму.

Які варіанти профілю можливі

Кожен виробник випускає на ринок свій вигляд профілю, наприклад:

  1. Іспанська дюна – тип профілю з прихованими кріпленнями, не є модульним. Можна замовити листи потрібної форми і розміру. Нагадує зовнішнім виглядом класичну черепицю.
  2. Адаманте – теж профіль максимально схожий на справжню керамічну черепицю, Будинки з такою покрівлею можна побачити на середземноморському узбережжі.
  3. Декоррей – відмінний варіант для тих, хто хоче заощадити. Бюджетний профіль класичного вигляду, але під таку покрівлю необхідна лати з кроком 400 мм.

Як правильно вибрати колір

При виборі покрівлі важливо також враховувати колір покриття, безумовно важливо щоб відтінок подобався власникові будинку, але також необхідно пам’ятати що:

Залежно від клімату краще вибрати темну або світлу черепицю. Світла буде відбивати сонячне світло і будинок не буде сильно нагріватися, а темна черепиця навпаки поглине тепло і допоможе зігріти будинок в холодному кліматі.

Важливо враховувати архітектурний стиль будинку, щоб покрівля не входила в дисонанс з фасадом.

Можна підійти до вибору кольору з точки зору семантики, наприклад зелений дах викликає асоціації з екологічністю, а коричнева робить будинок візуально затишніше.

Наостанок

Коли ви вибираєте черепицю, не варто повністю довіряти відгуками на форумах, варто витратити трохи часу і поспілкуватися з фахівцями, які допоможуть вам визначитися і зробити правильний вибір.