Не дивно, що при виборі меблів для кухні у людей виникає безліч питань і сумнівів. Ідеальний гарнітур повинен повністю відповідати запитам споживача, бути функціональним і відповідати певним вимогам. Дуже важливо знати, як правильно вибрати кухню на замовлення, щоб потім не розчаруватися в покупці. Для цього необхідно заздалегідь визначитися з безліччю нюансів і оцінити свої фінансові можливості.

Плюси кухні на замовлення

Часи стандартних гарнітурів давно пройшли, сьогодні споживачі все частіше купують меблі, виготовлену за індивідуальним замовленням. Щоб замовити мини кухни на заказ – переходьте за посиланням. Такий підхід дає відразу кілька переваг – це можливість:

 1. врахувати всі особливості приміщення;
 2. повністю задіяти вільний простір;
 3. вибрати матеріал, колір, конфігурацію, наповнення та фурнітуру відповідно до свого смаку;
 4. створити неповторний дизайн;
 5. отримати меблі певних розмірів.

Основні етапи вибору меблів

Фахівці рекомендують ще до замовлення меблів визначитися з наступними етапами:

 • Оцінити особливості приміщення, намітити практичне використання нестандартних кутів і ніш, зробити основні виміри.
 • Створити проект: підібрати матеріал, колір, варіант розміщення меблів та інше.
 • Розпланувати розміщення обідньої зони, комори, побутової техніки і розеток.
 • Вибрати фірму-виробника.
 • Обговорити всі деталі проекту з менеджером, провести контрольні заміри і підписати договір.

Цей процес відповідальний і може зайняти багато часу. Але меблі купуються не на один рік, тому важливо розуміти, як правильно вибирати кухню на замовлення, і поспіх тут і не потрібен.

Правильне розміщення меблів

Існує п’ять варіантів планувань кухонних меблів в залежності від особливостей приміщення:

 1. Лінійне. Чи можна застосувати практично для всіх приміщень. Але особливо актуальна для невеликих площ, оскільки дозволяє економити корисний простір за рахунок висувних шухлядок і вбудованих меблів.
 2. П-подібне. Максимально функціональний варіант, підходить, коли потрібно розмістити велику кількість техніки і систем зберігання.
 3. Острівне. Використовується для приміщень, площею від 20 квадратних метрів. Як винесеною зони може виступати обідній стіл, барна стійка або мийка з плитою.
 4. Кутове. Оптимальний варіант для кухні квадратної форми. Важкодоступні місця обіграють висувними системами зберігання і L-образними шафами.
 5. Дворядне. Незамінне для сильно витягнутих приміщень. Зазвичай на одному боці розміщують холодильник, на інший – плиту і раковину.

При виборі планування потрібно пам’ятати про правило «робочого трикутника». Воно було придумано, щоб скоротити траєкторію пересування господині по приміщенню і зробити кухню більш практичною і зручною.

В робочу зону входять холодильник, мийка і плита. Але з появою сучасної техніки в простір трикутника включають найбільш затребувані побутові пристрої.

Матеріали для корпусу і фасаду

Зовнішній вигляд і експлуатаційні характеристики гарнітура залежать від матеріалу, з якого виготовлені меблі. Корпус найчастіше роблять з:

 • Масиву дерева. Найбільш дорогий матеріал, але в його екологічності і привабливий зовнішній вигляд сумніватися не доводиться.
 • Мультиплексу. Гідна альтернатива масиву, матеріал стійкий до високих температур і вологи.
 • ДСП. Найбільш затребуваний бюджетний варіант, який не боїться вологості і механічного впливу.
 • МДФ. Матеріал дуже щільний, відрізняється високою стійкістю до дії води і тривалим терміном експлуатації.