Камін в будинку – це обов’язково затишок, тепло і комфорт. Але, щоб домогтися цього, необхідно все правильно зробити. І в першу чергу це стосується вибору топки для каміна. Її потім доведеться обкласти і облицювати, надати їй красивий вигляд. Але спочатку потрібно правильно вибрати камінну топку.

Різновиди камінних топок

Необхідно відразу зрозуміти наступне: камін може виступати в якості як основний, так і додаткової системи опалення в будинку. У першому випадку необхідно подбати щодо надійного утеплення не тільки стін, але й інших зон. А потім вже варто вибрати димоходи і топки. Вона виробниками пропонується декількох видів:

  • відкритого або закритого типу;
  • виконана з чавуну або сталі;
  • прилаштовується або вбудована в стіну;
  • кутова або пряма.

Сам вид скління топки також може відрізнятися. Це впливає і на те, в який бік мають відкриватися дверцята.

Уже це показує, що вибрати камінну топку не так вже й просто. Тут необхідно враховувати найрізноманітніші критерії. Важливу роль відіграє як площа будинку, так і кількість кімнат. Сьогодні виробники пропонують і так звані “тунельні” камінні топки. Це пристрій вбудовується в стіну таким чином, щоб камін відразу опалював дві кімнати. Все це говорить про те, що треба спочатку все обміркувати і прорахувати різні варіанти.

Критерії вибору камінної топки

Основна проблема практично кожного каміна в тому, що полум’ям можна милуватися тільки з одного боку. І тут не грає роль, мова йде про пристрій відкритого або закритого типу. Але сьогодні можна підібрати і двосторонній камін з Г-подібним склінням. Він коштує значно дорожче аналогів, які вбудовуються в стіну. Тільки при виборі потрібно дивитися, який варіант більше підійде для конкретної ситуації – правобічний або лівобічний.

Але все ж це не єдиний момент, який необхідно враховувати при виборі топки. Тут велику роль відіграють деякі показники:

  • Вартість, тому що такі пристрої бувають дешеві, по середній ціні або дорогі.
  • Якість металу, щоб він виявився жаростійкий.
  • Надійність конструкції, де особливу увагу потрібно приділити зварних швах.
  • Товщина стінок, і дуже важливо, щоб найтовстіша метал був на склепінні.

Все це відноситься як до чавунних, так і до сталевих топок. Дуже важливо переконатися і в герметичності конструкції. Тоді топка буде справно працювати не тільки в режимі горіння, але також і тління. Тут дуже важливо, щоб можна було регулювати подачу повітря. Важливе значення має і економічність топки, особливо якщо камін господарі встановлюють не для краси, а для опалення принаймні одного приміщення.