Утеплений зимовий вулик гарантує збереження сім’ї. Після закінчення медозбору бджоли всередині вуликів збираються в клуби, обігрівають один одного. Коли температура впаде нижче допустимої норми, комахи підвищують активність, починають споживати більше корму. Штучне утеплення пасіки від /product-category/utepliteli-i-holstiki/ бджолярем гарантує збереження бджолосімей. Додатково заощаджується корм.

Чим можна утеплювати вулики

Для утеплення використовують природний і штучний матеріал. Основною вимогою є захист комах від холодного морозного вітру. Бджолосімей легше пережити мороз, ніж різкі пориви крижаного вітру.

Увага!
При виборі матеріалу для утеплення, важливо не забувати про вентиляцію всередині вулика. Якщо структура теплоізоляції не пропускає повітря, передбачають вентиляційні віконця.

Як утеплити вулик на зиму на вулиці пінопластом

Якщо пасіка зимує на вулиці, хорошим утеплювачем для вуликів вважається пінопласт. Відмінно підійде пінополістирол, але він дорожче. Підготовка до утеплення починається з нарізки пінопластових плит потрібного розміру. Фрагменти кріплять до вуликів точковими прихватками клею. Будиночки обов’язково ставлять на підставки. Днище вуликів для утеплення обклеюють пінопластом.

Мінусом матеріалу є привабливість пухкої структури для гризунів. Після утеплення пінопластом стінки кожного вулика бажано захистити фанерою, шифером або бляхою. Ще одним мінусом пінопласту є непропускання повітря. Усередині вулика утворюється термос. Пасічнику доведеться займатися регулюванням вентиляції. З потеплінням отвір льотка відкривають сильніше, а при похолоданні – трохи прикривають.

Порада!
Хорошим штучним матеріалом для утеплення вуликів вважається мінеральна вата. Матеріал захищає від холоду, але пропускає повітря. У «дихаючих» вуликах знижується відсоток утворення конденсату.

Утеплення бджіл на зиму натуральними матеріалами

За допомогою природних матеріалів аналогічно можна підготувати вулик до зимівлі, якщо правильно їх застосувати для утеплення. Розсипчастий утеплювач їх моху, тирси, дрібної соломи поміщають в чохли з міцної тканини. Утворені подушки укладають під кришку будиночка. Для захисту від бджіл під утеплювач укладають сітку.

Зовні утеплення здійснюють блоками з сіна або великої соломи. Від дощу природний матеріал накривають брезентом. Мінусом такого способу утеплення аналогічно є схильність теплоізоляції знищення гризунами. До того ж утворюються містки холоду через нещільного прилягання блоків.