Багато людей, у яких є дачні ділянки і будинки на них, рано чи пізно стикаються з бажанням реконструювати їх. Виникає це бажання через нормальні і природні причини. Адже не всім відразу вдавалося з нуля побудувати будинок-мрію по досконалому у всіх сенсах проекту.

Найчастіше дачний будинок або скоріше будиночок будувався за стандартним спрощеним проекту, на око. Лише в закінченні якогось часу господарі вирішують щось переробити, щось добудувати або просто оновити свій будиночок. Якщо таке рішення нарешті приходить, перш за все вирішується питання про повну або часткову реконструкцію. Зрозуміло, якщо господар дачі щось тямить в будівництві та архітектурі, він зможе самостійно впоратися з цим завданням. Якщо ж ні, тоді можна замовити проект реконструкції будинку в спеціалізованій компанії, яка займається архітектурою і будівництвом.

Що ж може являти собою реконструкції дачного будинку? Це може бути комплекс заходів або поодинокі конкретні будівельні моменти. Так, наприклад, може з’явитися бажання з горищного простору створити мансардний житловий поверх. Якщо такий простір дозволяє це зробити, тоді робити це можна відразу, заздалегідь обміркувавши облаштування сходів. Якщо ж дах у дачі плоска, її можна реконструювати, створивши на ній майданчик для відпочинку. Всі ці передбачувані переробки вимагають особливого архітектурно-інженерного підходу.

Реконструкція може торкнутися і перепланування будинку, з розбиранням старих стін і установкою нових, причому, нові перегородки можна вирішити в різному матеріалі. Якщо потрібно реконструкція старих зовнішніх стін, які занепали або втратили вигляд, тоді цей процес потрібно добре обдумати, перш ніж приступати до роботи. Важливо розуміти, чи зможе фундамент – основа стін витримувати нові оздоблювальні матеріали, чи не спричинить це до виникнення нових проблем. У таких випадках краще всього звернутися до фахівців за консультацією, щоб вони змогли грамотно розрахувати навантаження. Реконструкція зовнішніх стін, якщо ці стіни міцні, але захотілося надати їм новий зовнішній вигляд, може обмежитися штукатурними роботами або ж облицюванням сучасними облицювальними матеріалами.