Економія на будівництві заміського будинку починається ще на етапі вибору ділянки та проекту будинку. Так на чому ж можна реально заощадити, задумавшись про власне затишне гніздечко?

Місце для будівництва

Перший критерій. При рівній вартості ділянки, варто враховувати, у скільки обійдеться доставка будматеріалів. За статистикою в середньому це близько 10% від загальної вартості «коробки» і може досягати до 20% від ціни будматеріалів.

Зрозуміло, що чим ближче постачальник, тим краще. Відсутність нормальних під’їзних доріг в дощову погоду може взагалі зробити «місію нездійсненною». Але і тут є свої нюанси.

Буває, можна знайти пропозиції набагато вигідніше навіть з урахуванням більшої відстані доставки. Допоможе тільки знання ринку і його постійний моніторинг.

Другий критерій – тип ґрунту. В принципі це важливо, якщо потрібен підвал або цокольний поверх. В такому випадку необхідний стрічковий фундамент, а його гідроізоляція і необхідність дренажних робіт визначається рівнем грунтових вод і характером верховодки.

Звичайно, тип ґрунту впливає на вартість земляних робіт і всього нульового циклу. Заощадити значну суму можна, відмовившись від підвалу і вибравши стовпчастий або гвинтовий фундамент, якщо вага будови це дозволяє.

Третій критерій – рельєф місцевості. Будівництво на схилі дорожче, ніж на рівному майданчику. Особливо на етапі фундаменту, облаштування відсікаючого дренажу, зливової каналізації і відведення води.

Але є і перевага – будинок, що стоїть з підвітряного боку, на південному напрямку буде тепліше. Звідси випливає фактор, що впливає на вибір потужності котла і експлуатацію будинку, а точніше, опалення – троянда вітрів і захищеність ділянки рельєфом або посадкою, лісом.

Четвертий критерій – наявність інженерних комунікацій. І хоча це впливає на вартість ділянки (особливо його газифікація), але електрика необхідна для більшості інструменту та обладнання, а вода – для бетону і будівельних розчинів.

І мова навіть не стільки про наявність їх безпосередньо на ділянці (це в ідеалі), скільки в досяжних межах. Причому вода повинна бути чистою, а не з «мутного» водойми.

Проект

На чому можна заощадити при будівництві заміського будинку?

Найекономічніший спосіб – це вибір типового проекту з усією необхідною документацією, з урахуванням характеру місцевості і ґрунту. Для капітального будівництва потрібні геологічні вишукування.

Для невеликого заміського будинку можна обійтися інформацією загального характеру від власників сусідніх будинків (якщо вони є). Вибираючи проект, вже можна отримати оціночну вартість будматеріалів і витрат на оплату робіт, а це близько 50 і 20% від загальної вартості робіт.

Найдешевший варіант – це каркасний будинок. Однак варто враховувати, що мова йде тільки про «коробці». Оздоблювальні матеріали і роботи мають свою специфіку.

Але і в цьому випадку відсутність «мокрих робіт» і необхідності додаткового утеплення дають свій позитивний ефект. До того ж весь цикл від «нуля» до введення в експлуатацію можна закінчити за один сезон.

Будівельні матеріали

З основними будівельними матеріалами все зрозуміло – це вітчизняні виробники. Цегла, піноблоки, сухі суміші, пиломатеріал, металопрокат, покрівля, кріплення, утеплювач – все «своє».

Головне при виборі, – володіти інформацією про ціни у різних виробників. Недосвідченій людині, не пов’язаній з будівництвом, це важко і не підйомно.

Якщо будівництвом займається спеціалізована компанія, то у неї є ця інформація, і фірма може взагалі отримувати матеріали за оптовими цінами.

Головне, щоб вона це відображала в документації. Тому перед укладенням договору варто провести незалежну експертизу. Це, звичайно, має свою ціну, але того варте.

Якщо цим займаються приватні підрядники, то краще закупівлю довірити фахівцям (є такий вид послуги), а самому здійснювати вибірковий контроль за окремими позиціями.

При виборі оздоблювальних матеріалів перевагу краще віддати також вітчизняним виробникам. Якість продукції в більшості випадків не гірше за імпортні аналоги.

Багато відомих торгові марки виробляють матеріали в нашій країні за ліцензією. Але є досить багато матеріалів виключно українського походження, випущених на сучасному обладнанні і з урахуванням передових технологій.

Будівельники і вибір фахівців

Залучені бригади для кожного етапу, звичайно, дешевше. Вони працюють за «сірими» схемами, не платять податки (або платять по мінімуму), не мають накладних витрат на утримання управлінського апарату, амортизацію і т. П.

Тим більше що частина робіт при наявності певного досвіду, можна виконати своїми силами або із залученням на суботники друзів і родичів (ще збереглися подекуди такі традиції).

Але це потребує багато часу, в тому числі для контролю найманих працівників. В результаті може постраждати якість, а відповідальність за це ніхто не буде нести.

Офіційний підрядник забезпечить комплексний підхід на всьому протязі будівництва, роботи пройдуть без простоїв і перерв (він в цьому сам зацікавлений), а договірні зобов’язання мають розділ відповідальності сторін і гарантії.

На це потрібні гроші, але надійніше. Головне, вибрати компанію з гарною репутацією і прийнятними цінами на свої послуги.