Якщо Ви робите ремонт своїми руками, то без деяких інструментів Вам точно не обійтися. Зазвичай особливих складнощів з використанням інструментів не виникає, але іноді все-таки варто перестрахуватися, вивчивши питання в теорії.

Сьогодні мова піде про дрилі, або коловороті, і про те, як правильно з ними поводитися. Перед початком свердління зробіть в потрібній точці олівцеву або крейдяні позначку, це допоможе не промахнутися і вірно встановити свердло. До речі, майте на увазі, що дриль треба тримати рівно, вертикально, не дуже натискаючи на поверхню: гвинтовий заглубітель без праці входить в деревину. Натискати можна тільки в тому випадку, якщо заглубітель відсутня, але і тут важливо не перестаратися. Сила натиску в цьому випадку залежить від породи і якості деревини, а також від товщини просвердлюють поверхні. Зверніть увагу на те, щоб вісь дрилі збігалася з віссю отвору, яке Ви готуєтеся просвердлити, наприклад, під кріплення потрібне при повній заміні батарей опалення.

Використовуючи коловорот, лівою рукою притискайте головку донизу, правою тримаєте рукоятку, направляючи свердло вертикально. Для того, щоб збільшити тиск на свердло, Ви можете притиснути ліву руку чолом, так буде простіше утримувати інструмент в необхідному положенні. Якщо ж для того, щоб зробити отвір, Вам необхідно тримати коловорот в горизонтальному положенні, Ви можете уперти капелюшок коловороту в коліно лівої ноги.

Для свердління крізних отворів необхідно здійснити свердління в два етапи: спочатку з одного боку, потім з іншого. У разі якщо Ви хочете зробити наскрізний отвір в один етап, приділіть увагу міцному закріпленню деталі, яку збираєтеся свердлити.

І наостанок найважливіше. Яким би не було свердло Вашого інструменту, перед початком роботи обов’язково перевірте, чи міцно воно закріплене. Успіхів!