Стільниця є незамінним атрибутом будь-якої кухні. Вибір кольору, матеріалу та розміру повинен здійснюватися обдумано та раціонально. Найчастіше виникає безліч питань із серії: яка стільниця найкраще підійде для кухні? У цій темі потрібно розібратися.

Що потрібно врахувати, вибираючи стільницю

Як вибрати стільницю для кухні відмінну за якістю? Отже, які нюанси краще враховувати, щоб обрати гарну та функціональну стільницю на сайті https://kom-fort.kiev.ua/stoleshnicy-ru/stoleshnicy-pod-zakaz-ru/? Слід звернутися до порад спеціаліста.

По-перше, найголовніша помилка — гонитва за низькою ціною. На жаль, багато покупців звертають увагу лише на цінову категорію, прагнучи знайти найдешевший варіант. Але треба пам’ятати відомий вислів: скупий платить двічі. Дешевизна не дорівнює високій якості. Найкраще вибирати стільниці перевірених брендів, виготовлені з якісних натуральних матеріалів.

Важливо! Крім високого ризику пошкоджень, часто до складу дешевих стільниць включено небезпечний формальдегід, який завдає шкоди здоров’ю.

По-друге, не варто орієнтуватися на фото: необхідно обов’язково побачити матеріал у справі, тому що на вже готовій кухні стільниця виглядатиме трохи інакше, ніж на картинці в каталозі.

По-третє, звернути увагу на надійність та репутацію виробників стільниць для кухні. Для цього необхідно переглядати відгуки покупців, а також ознайомитися з рейтингом найкращих фірм та так званим «чорним списком» несумлінних виробників.

І, нарешті, завершальний параметр, який необхідно врахувати: габарити та форму готового виробу. Яку товщину, колір та форму, а також які види стільниць для кухні варто розглядати для вибору? Все залежить від розмірів гарнітура, планування приміщення, бажаного вільного простору та особистих уподобань.

Для кухонь невеликої площі найвдаліші кутові столи, довгі стільниці оптимальної «увійдуть» у прямокутну кімнату. Колір вибирають, виходячи із загального дизайну кімнат. Матеріал стільниці – також виходячи з особистих переваг, цілей та фінансових можливостей.

Види стільниць за матеріалами

Існують такі види стільниць для кухні, кожен з яких має свої переваги:

  • МДФ та ДСП.
    Популярні через свою недорогу вартість матеріали ДСП і МДФ мають високу термостійкість, що дуже важливо на кухні. Однак поступаються за міцністю альтернативним варіантам матеріалів та вбирають вологу. До того ж, стільницю із ДСП та МДФ можна легко деформувати, відбиваючи м’ясо молотком.
  • Натуральний камінь.
    Натуральний камінь – матеріал досить дорогий, проте міцний – його складно подряпати та пошкодити. Однак пориста структура вбирає вглиб матеріалу будь-які пігменти, що фарбують. Необхідно регулярно використовувати спеціальні просочення, що захищають поверхню від харчових барвників, іржі та інших забруднень. Термічні та ударні навантаження натуральному каменю не страшні.
  • Кварцовий агломерат.
    Кварцовий агломерат – натуральний жаро і водостійкий матеріал, який добре переносить перепади температур. Ціна на стільниці з кварцового агломерату дещо вища, ніж альтернативи з інших матеріалів. Тим не менш, «дорогий» зовнішній вигляд і привабливий дизайн заслуговують на увагу.