Вміти добре плавати необов’язково. Гідрокостюм володіючи компенсатором плавучості, утримує вас у воді. Єдине, чого вам знадобиться навчитися – основним рухам ніг, щоб вільно пересуватися у водному просторі.

Ігноруючи вказівки інструктора, новачки повинні знати, що при надто швидкому підйомі на поверхню може виникнути декомпресійна хвороба. Іншими словами кров дайвера, насичена газом з аквалангу, не витримує дуже швидкої різниці тиску на поверхні в порівнянні з глибиною і «закипає». Великий вибір обладнання для дайвінгу – на сайті Batiskaf.

Вчитися дайвінгу за краще вдома. З кількох причин: вам не потрібно поспішати освоїти все і відразу, тому що через пару днів уже літак, як це було б на курорті. Ще однією перевагою буде те, що інструктаж проводитиметься рідною мовою, коли у закордонних дайв-центрах, найімовірніше, навчання англійською мовою.

Занурення також несе у себе ризики, якщо у вас за пару годин запланований виліт літаком. Згідно з правилами більшості асоціацій між зануренням та польотом має пройти не менше 12 годин.

Перевищивши рекомендовану глибину ви ризикуєте отримати кисневе отруєння.

Максимальна глибина занурень у новачків – 40 метрів. Щоб зануритися на таку глибину, знадобляться спецзаняття. Вже згодом, використовуючи повітряно-гелієві суміші, можна поринути і до 300 метрів.

Вартість занурень залежить від розташування дайв-центру. Курс навчання новачків у СНД коштує близько 250$. Занурення в озері Малаві коштує від $15, інша цінова крайність – дайв-сафарі на островах Тихого океану за $5000 на тиждень. Про те, яке техобслуговування потрібне дайверському обладнанню – на сайті https://batiskaf.ua/content/16-servis.

Види дайвінгу

Згодом дайвінг, як і будь-який інший спорт чи різновид відпочинку, еволюціонував. Спочатку це були елементарні пірнання, згодом почали використовуватися маски та трубки, а потім все більш витончена техніка та пристосування залежно від місця та майстерності нирця.

Таким чином дайвінг розділився на два головні напрямки:

  1. Рекреаційний – безпечне та загальнодоступне підводне плавання для відпочинку та розваг.
  2. Технічний – вважається більш екстремальним і небезпечним у порівнянні з першим, через необхідні спеціальні підготовки та навчання, так як занурення збільшені за часом і глибиною.

А потім з’явилися вужчі підвиди дайвінгу, розглянемо їх нижче.

  • Daily-diving – виступає як відпочинок та розвага, дайв-тур із перебуванням у готелі та щоденними підводними екскурсіями, занурення відбувається з берега або судна у денний час доби.
  • Nightdiving – (нічний дайвінг) – як сама назва дає нам зрозуміти, це занурення під воду у темний час доби. Цікавий він тим, що вночі можна побачити тих підводних жителів, які ховаються вдень.
  • Ice-diving – (підлідний дайвінг) – це досить екстремальне занурення, яке потребує відмінної фізичної та моральної підготовки, надійного обладнання та прийняття низьких температур. Так як занурення відбувається у воду з температурою 3-5 градусів, і навіть екіпірування не здатне повною мірою зігріти тіло. Втім, цей вид підходить для тих, хто хоче заповнити рівень адреналіну та отримати нові відчуття.
  • Cave-diving – занурення у підводні печери. Є одним з небезпечних видів, тому що виставляє великі вимоги до нирця, за рахунок відсутності можливості швидкого спливання, перебування у повній темряві, а також низьких температур води.
  • Wreckdiving – найбільш захоплююче та романтичне занурення до підводних об’єктів. Можливість доторкнутися до таємниць водного світу і побачити кораблі, літаки, статуї, що затонули, відчуваючи себе частиною історії минулих часів.

Підсумовуючи, можна сказати, що різновидів дайвінгу достатньо, щоб кожен із бажаючих знайшов саме свій варіант захоплюючого проведення часу.