Сучасний ринок пропонує широкий вибір різної опалювальної техніки. Особливою популярністю користуються електричні котли опалення.

Багато хто може запитати: “навіщо ставити котел на електроенергії, якщо газ дешевше?”. Відповідь проста – не у всіх людей є доступ до газу; не кожен може підвести магістраль до свого будинку, тому що це коштує чималих грошей і не скрізь є. У цьому випадку можна придбати електричний котел, що є чудовим вибором.

Переваги електричних котлів

Інші опалювальні котли програють електричному у наступних параметрах:

 1. більш проста конструкція;
 2. не потрібне регулярне чищення;
 3. безшумна робота;

вартість такого котла нижча, ніж у інших, як при купівлі, так і подальшої експлуатації;
відсутність потреби у ємності або додаткового місця для палива.

Крім того, установка електричного агрегату обійдеться в меншу суму, ніж установка будь-якого іншого. Електроенергія вважається найекологічнішою. Також для інших видів котлів потрібна димова труба, а для цього немає, що ще більше заощадить грошові витрати.

Недоліки

Як виявилося, переваг у даного агрегату багато, але в нього є свої недоліки. Усі опалювальні котли можуть прогрівати приміщення у будь-який час, але не електричний котел. Його головним недоліком є ​​тісна прихильність до електроенергії. У разі її відключення приміщення опалюватись не буде. Другим недоліком є ​​ціна електроенергії. Раніше вона коштувала копійки, але тепер, коли ціна зростає, власнику опалювальний сезон може коштувати дуже дорого.

Якщо ви зважилися купити електричний котел, слід правильно вибрати його модель. Спочатку слід визначитися з потужністю. На 10 м2 необхідний казан з потужністю 1 кВт, тобто. якщо у вас будинок площею 140 м2, то вам підійде котел з потужністю 14 кВт. Щоб уникнути зайвих витрат електроенергії, придбайте агрегат із регулюванням потужності. Таким чином, ви зможете регулювати температуру опалення у приміщенні.

Також слід звернути увагу на комплектацію опалювального котла. Сучасні моделі можуть як опалювати приміщення, а й підігрівати воду для ванни і кухні, тобто. постачати будинок гарячою водою. Крім цього, в комплектацію можуть входити різні фільтри очищення, захисні пристрої від замерзання і так далі. Щоб не помилитися з вибором котла, можна також почитати відгуки або запитати поради у спеціаліста.

Особливості електрокотлів

Працює електричний котел у такому порядку. Вода (теплоносій) подається у спеціальну ємність, у якій є нагрівальні елементи. При підключенні котла до мережі починає відбуватися нагрівання води, що передається трубам та радіаторам, що знаходяться в кімнаті.

У систему також крім бака і нагрівача може входити циркуляційний насос, для примусового поширення теплоносія, механізм управління і контролю. Запобігти надмірному споживанню електроенергії в деяких моделях дозволяє спеціальна функція автоматичного налаштування потужності. У найпростіших моделях вона регулюється вручну термостатом, який визначає нагрівання води.

Переваги електричних казанів

Цей вид електричних котлів має свої переваги. До них належить:

 • можливість встановити електричний котел, де є електрична мережа. Комунікації у вигляді газових труб у цьому випадку не потрібні;
 • ергономічність та невеликі розміри. Поставити такий пристрій можна у будь-якій кімнаті на дачі чи квартирі. При цьому організовувати спеціальне приміщення, в якому відбуватиметься складування палива, не потрібно;
 • не потрібне дозволу від відповідних органів;
 • екологічність. Під час роботи такого котла немає викиду відпрацьованих газів чи шкідливих речовин, тому його монтаж можна здійснювати навіть кухні;
 • безшумність. Він працює без відкритого горіння, тому необхідність створення димаря відпадає.

Види електричних котлів

Розрізняють кілька видів електричних казанів. Вони бувають:

 1. з ТЕНом. Це класичний вид котла, теплоносій в якому нагрівається ТЕНом, що складається з надійної оболонки і спіралі з ніхрому, що знаходиться всередині. Діє такий казан як звичайний електрочайник. За рахунок наявності зовнішньої оболонки на нагрівачі такий казан захищений від можливого замикання. Однак жорстка вода може призвести до утворення накипу, що скоротить його термін служби;
 2. електродні. В даному випадку в котлі є два електроди, які нагрівають воду. Як теплоносій у цьому випадку використовується спеціальна рідина на основі етиленгліколю;
 3. індукційні. Вони найдавніші і з’явилися ще наприкінці минулого століття. Працює такий котел так само, як трансформатор, і він має первинну та вторинну обмотку. Після включення первинна обмотка перетворює електрику на магнітне поле і передає його на вторинну обмотку. Відбувається нагрівання сердечника і тепло передається теплоносія.