Нерідко приватні будинки проблемні в плані опалення. Особливо, якщо в них неможливо провести газ. Тоді варто вибрати твердопаливний котел для опалення будинку, так як вони більш підходящі в подібних умовах.

Види твердопаливних котлів для опалення будинку

Опалювальний твердопаливний котел відноситься до обладнання, призначеного для роботи в районах, де немає газових магістралей, відсутня рідке паливо і електрична енергія. На сьогоднішній день котлам опалювальним твердопаливним, великий вибір яких є на сайті https://www.svittepla.com.ua, належить близько 20% ринку котельного обладнання.

Вони користується найбільшою популярністю у жителів приватного сектора, зазвичай використовують слабомощна котли (30-100 кВт). Опалювальний твердопаливний котел в якості палива приймає дрова, вугілля, тріску, кокс, торф’яні брикети і пеллети.О

Який краще вибрати твердопаливний котел для опалення приватного будинку.

Є 4 типи твердопаливних котлів, а саме:

  1. прямого горіння;
  2. з додатковою тягою;
  3. піролізний;
  4. тривалого горіння.
  • Перший тип – стандартна модель. Усередині звичайне горіння. Енергонезалежний. Пальне дров’яне, вугільне, торф’яне.
  • З додатковим витягуванням газу бувають двох типів. Перший, з природного повітряного тягою. Другий, з встановленим димососом. Працює від електрики. Також, використовуються різні види палива.
  • Піролізний – працює з 2 камерами. В одній горить деревина, виділяючи піролізні пари, а в другій ці випаровування догоряють. Працює і від електрики теж. Для палива підходить тільки деревина.
  • Тривалого горіння – має особливу конструкцію, за рахунок якої, згоряння палива починається з верхнього шару, потім переходячи вниз. Енергозавісім. Застосовують для спалювання дров’яного і вугільного палива.

Як вибрати твердопаливний котел для опалення приватного будинку

Незмінно перед покупкою постає питання, як вибрати твердопаливний котел для приватного будинку. Кілька порад, що допоможуть визначитися:

Насамперед, вирішують питання з паливом. Це залежить від місцевості проживання.
Слід спочатку визначити потужність конструкції. На кожні 10 кв.м площі, потрібно 1 кВт енергії.

Для прогріву будівлі і нагріву гарячої води – двоконтурна конструкція.
Якість для котеджу з постійним проживанням беруть вище, ніж для дачної будівлі, відвідуваною періодично.

На замітку!

Для тих, кому важлива експлуатація без електрики, низька ціна і різні види закладок сировини, підійде конструкція прямого горіння. А тим, кому потрібен комфорт і мінімальний догляд за обслуговування системи, краще вибрати пелетний.

На замітку!

Вибір найкращої, «довгограючої» моделі залежить від численних факторів. Тут враховують характеристики потужності, площа опалювального приміщення, і якою сировиною краще користуватися. Коли ці фактори будуть враховані, можна легко вибрати одну модель.