Коли автовласники вибирають шини, то найчастіше вони звертають увагу на ціну. Але навряд чи цей критерій справедливо вважати основним, адже в пріоритеті має бути безпека руху.

Вибрати та купити шини можна на сайті спеціалізованого інтернет-магазину, але які ж вимоги треба зробити головними?

Які помилки роблять власники авто при покупці нових шин?

Коли ви купуєте покришки, то намагайтеся не робити поширених помилок автолюбителів:

  1. В Україні не прийнято звертати увагу на вагу гуми, а європейці давно дивляться на цей параметр. Легкі шини коштують дорожче, зате і економлять 0,5 л бензину на кожні 100 км, що істотно скорочує витрати. Якщо ви не хочете переплачувати, хоча б порівнюйте влаштовують вас варіанти і придбайте гуму з меншою вагою.
  2. Правильно вибирайте розмір: він може відрізнятися від рекомендованого максимум на 2 дюйми. Якщо ви ставите інші шини, то зміщуєте центр ваги, і при високих швидкостях або на мокрій дорозі справа закінчиться сумно.
  3. Існує три основні малюнки: симетричний, коли права і ліва сторони схожі, спрямований з протектором ялинкою, і асиметричний. Останній хороший тим, що поєднує плюси 2 перших варіантів, але і ціна буде вищою.
  4. Завжди дивіться на дату і беріть гуму поточного року, в крайньому випадку попереднього. Якщо ви побачили більш старі шини, на них повинна бути знижка мінімум 10%. Але подумайте, чи багато ви заощадите і чи не краще вибрати якість. Ви не знаєте, як зберігалися ці шини і наскільки вони еластичні, тому не ризикуйте зайвий раз.

Буває, що овал, де вибивається дата, просто порожній. За вимогами до шин такого бути не повинно, тому відразу відмовляйтеся від покупки.

Головні критерії вибору шини

Важливим показником властивостей шини буде м’якість, яку ви оціните, просто помацавши гуму. Також звертайте увагу на комфортність: її забезпечує малюнок:

  • симетричний протектор виявиться найзручнішим для міських умов, де не потрібно постійно різко гальмувати або газувати;
  • тим, хто віддає перевагу більш агресивний стиль водіння, краще доглянути
  • асиметричні шини;
    спрямовані покришки гарні для любителів швидкої їзди.

Враховуйте увагу і такий показник, як ефективність шини. Він вказується на наклейці, по якій ви дізнаєтеся, чи може обрана гума заощадити паливо. Шукайте значок, який зображає АЗС, і дивіться на градацію: якщо шина відноситься до зеленої зони, покупка буде вигідною в довгостроковому плані.