Для лікування варикозної хвороби використовуються малоінвазивні методики лікування, для яких характерна малотравматичність, відсутність больових відчуттів та дискомфорту. Проводиться склерозування вен під контролем УЗД-апарату і в амбулаторних умовах. Ця методика показана пацієнтам будь-якого віку, а головним завданням є облітерація просвіту вени.

Показання і головні переваги склеротерапії

До головних показань проведення склеротерапії відноситься наступне:

  • варикоз;

  • гемангіома;

  • судинні мальформації;

  • телеангіектазія.

Серед основних переваг цієї малоінвазивної методики лікування варикозу безболісність, гарантія безпеки, малотравматичність (немає розрізів тканин), ефективність, косметичний ефект і мінімальний період для повного відновлення пацієнта.

Види та особливості склеротерапії

Склеротерапія буває класичною та пінною, відрізняється видом використовуваного склерозуючого препарату. При класичній методиці в вену вводиться звичайна речовина, а при пінній у вигляді піни.

У другому випадку вдається охопити значні ділянки ураженої вени, що призводить до повної обтурації. Після процедури рекомендується носити компресійні панчохи з метою уникнути ризику розвитку ускладнень. Перед процедурою слід виконати ряд заходів, про які детально розповість лікар-флеболог.

Незважаючи на малоінвазивність, склеротерапія має свої протипоказання. До них відноситься непереносимість компонентів склерозуючого препарату, шкірні та інфекційні захворювання, цукровий діабет, гепатит, гострий тромбофлебіт, серцева недостатність та інші патології.

Під час вагітності у багатьох жінок на ногах з’являється судинна сіточка, яка після пологів зникає. Тому в цей період не рекомендується проводити склеротерапію. В час реабілітаційного періоду слід дотримуватися простих лікарських рекомендацій. До них відноситься носіння компресійного трикотажу, зменшення фізичних навантажень, обмеження тривалого перебування в сидячому положенні та ін.

Методи діагностики при варикозі

Перед лікуванням варикозу необхідно пройти діагностику і здати аналізи. За медичними показаннями може бути призначена УЗД вен нижніх кінцівок, яка дозволить оцінити кровоток.

УЗД призначається при варикозному розширенні вен, тромбофлебіті, тромбозі, атеросклерозі та ін. Це зручний, швидкий та ефективний метод діагностики, який не вимагає попередньої підготовки.

Немає протипоказань за віком і негативного впливу на організм пацієнта. Це безболісна і безпечна процедура, яка не займає багато часу. Звернутися до лікаря-флеболога слід при появі таких симптомів, як швидке стомлення ніг, набряклість, судоми, відчуття тяжкості після незначних навантажень, судинна сіточка та ін. Він підбере метод лікування, який допоможе усунути проблему та швидко відновитися.