Що стосується кованих воріт, то це не тільки красиво, але і практично. Але в процесі вибору існує цілий ряд факторів, на які неодмінно потрібно звернути увагу.

Матеріал і особливості

Виготовлення воріт з використанням ковки, проводиться з декількох матеріалів: найбільш популярний – залізо, чавун, феросплави, сплави стали. Чисто чавунні ворота зробити можна, але до такого рішення вдаються вкрай рідко. Для створення дійсно ексклюзивного кування від https://kuznya-lviv.com.ua/product/kovani-bramy/ застосовуються досить дорогі матеріали, такі як мідь, титан і алюміній. В кінцевому підсумку, їх використання істотно впливає на кінцеву вартість виробу.

Для виготовлення воріт може створюватися як виключно кована конструкція, так і кування в поєднанні з листової основою з металу або дерева. Другий варіант кращий. Ажурна кування – це більше про красу і естетику, ніж про захист. І якщо ви хочете саме легкі і прозорі ворота, то необхідно потурбуватися додатковими засобами безпеки. Наприклад, встановити відеоспостереження або охоронну сигналізацію на ділянці.

Що стосується оптимальної висоти вироби, то вона становить від 2,5 до 3 метрів. При цьому, безпосередньо паркан, а часто і хвіртка, виготовляються нижче. При виборі візерунка кування, варто враховувати, що дрібні і густо посаджені елементи, будуть міцніше ніж великі і рідкісні. З’єднуються вони зварюванням, а в деяких випадках, системою болтів. Зварювальний шов повинен бути цілісним, рівним і не містити пустот, а також здутостей.

При професійному підході до виготовлення воріт конструкція виходить надійною і довговічною. В середньому, термін їх експлуатації складає близько 70 років. Ворота стійкі до атмосферних явищ, фізичних дій, а при належному догляді – практично не схильні до корозії.

Архітектура і дизайн

Навіть найстильніші ворота можуть загубитися і виглядати блякло. Тому, продумуючи їх дизайн, необхідно передбачити наскільки вони будуть поєднуватися із загальною архітектурою не тільки вашої ділянки, а й сусідніх. Ковані вироби відмінно виглядають на тлі великих будинків, які зведені з цегли, дерева, мають обробку «під камінь». Якщо вони повністю ажурні, то за ними повинен бути або мощений двір, або доглянутий газон. В іншому випадку, виглядати вони будуть дивно, своєрідними прибульцями з космосу, які незрозуміло як тут опинилися.

Варто продумати як зовнішній вигляд з боку вулиці, так і з двору. Пам’ятайте, що класичні візерунки вписати в загальну стилістику набагато простіше. А щоб бути впевненим у своєму рішенні, можна вдатися до 3D-дизайну, який дозволяє побачити об’ємну картинку так, як вона буде виглядати в реальності.

Що потрібно врахувати при замовленні кованих воріт

Виготовлення воріт з елементами ковки – це завдання не для будь-якого майстра. Їх мало зробити функціональними, вони повинні нести в собі естетичну і художню цінність. Щоб вони були дійсно гарними і надійними, скористайтеся декількома функціональними порадами:

  1. Ковані ворота – досить важка конструкція. Навішувати їх варто виключно на міцну опорну конструкцію, яка надійно встановлена;
  2. Візерунки та елементи кування варто виконати в тому стилі, який домінує в облаштуванні вашого будинку і ділянки. Також можна поєднувати кілька орнаментів, якщо вони гармонійно «уживаються» один з одним;
  3. Самий бюджетний варіант, при однаковому матеріалі і складності кованих елементів, – розсувні ворота. Економія досягається за рахунок того, що вони не мають додаткових механізмів руху;
  4. Щоб ковані ворота виглядали дійсно красиво, необхідно враховувати не тільки набір елементів і їх розмір, а й особливості рельєфу місцевості.