При облаштуванні житлових зон пінополістирол вистилається на підлозі.

Це основа для вирівнювання, а також додаткова теплоізоляція.
Стелі аналогічним чином вирівнюються пінополістиролом.

До такої обрешітки зручно монтувати підвісну стелю, створюючи при цьому тепло- і шумоізоляцію.

Подібним чином утеплюються стіни і дахи приміщень. На стінах можуть бути приховані різного роду дефекти, а також створена ілюзія кам’яної кладки. Крім декоративного ефекту досягає ефект утеплення. Дізнатись більше про утепление фасадов в Одессе ви можете за посиланням.

Дахи утеплюються за допомогою пінополістиролу, але також з його допомогою створюється водовідштовхувальний ефект.

Пінополістирол також використовують для обшивки будівель зовні. Тут основним критерієм є теплоізоляція і водозахисна функція.

Вплив на пінополістирол зовнішніх чинників

Деякі типи лакових покриттів можуть пошкодити і навіть розчинити пінополістирол (наприклад, ацетон). Спиртовмісні речовини також становлять небезпеку для даного матеріалу. Але існують такі речовини, на які пінополістирол не реагує, а відповідно, може спокійно застосовуватися з ними по сусідству. До таких речовин відносять:

  • мінеральні добрива;
  • мильні розчини;
  • харчову соду;
  • цементний розчин і бетон;
  • гіпс;
  • бітум.

Ультрафіолетове випромінювання здатне зруйнувати цілісність пінополістиролу, тому для зовнішніх робіт застосовують цей матеріал зі спеціальним фольгированним покриттям.

Звукопоглинання і біологічна стійкість

В результаті ряду досліджень вчені виявили, пінополістирол не піддається впливу грибків і плісняви. Це відмінна риса даного матеріалу від інших утеплювачів.

Звукоізоляція пінополістиролу очевидна, але вона не настільки сильна, як хотілося б. Гучні звуки з вулиці або сусіднього будинку обшивка з полістиролу не заглушив повністю. Він здатний зменшувати ударний шум. Однак шар його при цьому повинен бути досить товстим.

Звуковолновая ізоляція також не властива для цього матеріалу. Наявність пористої повітряної структури не дозволяє поглинати такі вібрації.

Екологічність і горючість

Пінополістирол дуже довговічний. За свій термін служби цей матеріал не втрачає властивостей і характеристик. Він не піддається впливу вогню, тобто повністю пожежобезпечний. При цьому на повітрі процес окислення все ж відбувається. Пінополістирол – самозатухаючий матеріал.

Дуже гостро постає питання про шкоду пінополістиролу. Виробники матеріалу наводять різні дані для доказу екологічності матеріалу. Вони порівнюють пінополіуретан деревиною, стверджуючи, що за своїм впливом на навколишнє середовище вони ідентичні.

Фірми-виробники акцентують увагу на тому факті, що при горінні деревина виділяє токсини, а пінополістирол утворює двоокис вуглецю. Але якщо температура перевищить 80 градусів, то почнуть виділятися пари шкідливих речовин (бензол, толуол, стирол). Коштувати розуміти, що пінополістирол – це все ж хімічна сполука, тому повністю екологічним він бути не може.