Відповідь на це питання такого плану: вибирати потрібно з урахуванням потужності і площі, що обігрівається приміщень буде не повною.

Потрібно враховувати те, що твердопаливні котли також бувають різними. І не тільки по виду використовуваного палива. Є обладнання зі звичайним типом завантаження і невеликим терміном його горіння. Другий вид, це котли з топками тривалого горіння і можливістю вибору режиму роботи. Третій тип котлів з піролізного способом отримання теплової енергії.

Зовні це обладнання може відрізнятися незначно, але відмінності в конструкції, розмірах топок, способах спалювання палива є. Зразки всіх трьох видів котлів можна подивитися на сайті https://xn--j1aciq0c.com/atyrau/. І трохи докладніше про відмінності.

Котли відкритого горіння

Найпростіші енергонезалежні моделі, це звичайний котел з топкою, відкритої для вільного доступу повітря. Якщо обладнання вибирається для установи або підприємства, в якому в штатному розкладі є одиниця кочегара, проблем з обслуговуванням не буде.

Але встановлена в приватному будинку ця ж модель обладнання принесе безліч проблем. Перша проблема, це необхідність кожні 3-4 години додавати дрова чи вугілля в топку. І не рідше ніж раз на добу звільняти зольник. Автоматичне регулювання температури теплоносія і тиску в мережі в таких моделях теж рідкість.

Тому всі показники потрібно постійно відслідковувати за контрольними приладами. Регулювати температуру нагрівання можна тільки збільшенням або зменшенням інтенсивності горіння, відповідно вручну регулюючи подачу повітря.

Твердопаливні котли тривалого горіння

Це більш вдалий вибір, так як періодичність додавання нової порції палива тут більше, в межах 7-8 годин. Автоматичне управління системою подачі повітря є, так як горіння палива тут починається з верхнього шару і відповідно повітря примусово вдувається насосом в цю частину топки.

Піролізні котли

За автоматизації процесу це найдосконаліше обладнання з усіх моделей під використання твердого палива. Періодичність завантаження палива може бути збільшена до 10-12 і більше годин. У першій камері паливо згорає при обмеженій кількості повітря, з виділенням газів, які надходять по другу топку.

Тут і відбувається основний процес горіння, але «паливом» служить вже газ, що надійшов з першого відсіку. Цей тип обладнання найекономічніший по витраті палива.

Загальним правилом при виборі обладнання котельні є потужність. Але сліпо слідувати розтиражували правилом 1 кВт на 10 кв.м площі не варто. Тепловтрати через огороджувальні конструкції, висота приміщень можуть бути різними. Тому точний розрахунок повинен робити теплотехнік.