Двотаврова балка – це продукт металургії у вигляді суцільнометалевого довгастого профілю, поперечний переріз якого має форму латинської букви «I». Деякі виробники трактують форму балки як схожу на букву «Н», але в міжнародній термінології найчастіше зустрічається назва «I-beam». У професійному жаргоні можна почути спрощене назва – «двотавр».

Двутаври є різновидом металопрокату з профілем. Балки двотаврові розрізняються між собою за технологією виготовлення, призначенням, складом матеріалу, розміром, товщиною стали, розташуванню планок. Сталеві двутаври використовуються для зведення будівель, підвісних шляхів, промислових складів, шляхових естакад, колон, веж, ангарів, трубопроводів та інших об’єктів будівництва.

Сьогодні існують різні види двутавров, кожен з яких має певне призначення. Звичайні балки використовуються для будівництва гілок опор, колонні – для будівництва мостів, висотних будівель і колон. Застосування широкополочних двотаврових балок ефективно у всіх областях будівництва, головне правильно підібрати переріз, вага і розмір виробів.

Двутаври гарячекатані відрізняються високою міцністю і надійністю. Вони не піддаються деформації і зберігають свої геометричні характеристики протягом тривалого періоду часу. Вироби добре переносять такі навантаження, як вигин і стиск, а також стійкі до несприятливих впливів атмосферного і механічного походження. Вид, характеристики і призначення виробів визначають ціну двутавров.

Купити двутаври в Києві різного типу і способу виготовлення можна на сайті для вибору і покупки будівельних матеріалів
https://www.budservic.com.ua/product-category/metalloprokat/dvutavr/. Зв’язавшись з менеджерами компанії постачальника металопрокату можна замовити балки під індивідуальні розміри, тим самим скоротивши загальну вартість покупки і доставки матеріалів.

Крім двотаврових балок тут можна придбати інші види металопрокату, застосування яких необхідно в різних областях будівництва. Асортимент подібної продукції включає швелери, труби, куточки металеві, інші матеріали.

Вироби повсюдно використовуються для зведення металоконструкцій – будівельних та інженерних. Їх також часто задіюють в армуванні шахтних стволів, в машинобудівній галузі, капітальному будівництві як ферми, колони.

Двутаври можуть бути частиною несучої конструкції мостових споруд, будучи довговічними і стійкими до зовнішніх негативних факторів. Вони демонструють високу стійкість до шкідливого впливу високих і низьких температур, вологи, а також високих навантажень.

Класифікація двотаврових балок

Балки можуть мати різний ухил граней полиць, а також міцність прокатки (підвищену і звичайну). Висота виробів варіюється в діапазоні 100-1000 мм, ширина полиць – 55-400 мм. Профілі даного типу відносяться до гарячекатаного сортового прокату. Після виготовлення продукт може оброблятися різними способами:

  1. зварювання;
  2. різання;
  3. згинання

Це дозволяє отримати необхідні параметри вироби для конкретних завдань в будівництві. Уподобання при виборі профілю залежать від поставленого завдання. Наприклад, деякі проекти вимагають потрібну міцність на вигин і опір навантаженням.

Щоб зорієнтувати споживача у виборі продукції, виробники використовують різні системи маркування, що забезпечують більш легкий вибір за фізичними параметрами двотаврових балок. Наприклад, «М» означає, що балка призначена для спорудження підвісних шляхів, «С» – що виріб використовується для зміцнення шахтних стволів. Буква «Ш» позначає, що ширина полиць дорівнює висоті.