Перфоратор є спеціалізованим дрилем для руйнування таких матеріалів як цегла, бетон, камінь тощо. Деякі споживачі часто плутають перфоратор і ударний дриль, або вважають їх одним і тим самим інструментом, але насправді це не так. Ударна функція перфоратора є первинною функцією, а у дрилі вторинної, та й сама механіка виконання даного процесу відрізняється.

Перфоратор здійснює удари пневматично, бур кріпиться у спеціальному патроні, що дозволяє легко та швидко проводити заміну бура. Удар по буру досить сильний, без прослизання, що забезпечує швидке проходження матеріалу та високу якість роботи. Детальніше про те, як вибрати перфоратор – на сайті за посиланням.

Вибираючи перфоратор докладніше на сайті – будівельно-оздоблювальні матеріали, звертайте увагу в першу чергу на його потужність. Чим потужніший інструмент, тим вища його продуктивність та швидкість роботи. Але з потужністю виробу, зростає його вартість і збільшується вага конструкції, що відповідно даватиме вищу навантаження на руки.

По вазі перфоратори поділяють на легкі (2-4 кг), важкі (5-10 кг) та середні (4-5 кг). Наступним не менш важливим параметром є енергія удару або як її ще називають сила удару. Цей параметр визначається у Джоулях (Дж). Легкі перфоратори мають силу удару 1-2 Дж, а важкі можуть запропонувати Вам 8-15 Дж і вище. Виходячи з енергії удару, визначається і граничний допустимий діаметр буріння, перевищувати який вкрай не рекомендується, тому що інструмент дуже швидко зноситься і вийде з ладу.

Додатковими параметрами, що визначають більш комфортну та зручну роботу з інструментом є регулювання швидкості обертання, стопор вимикача, відключення ударної функції, запобіжна муфта, реверс. Регулювання швидкості обертання реалізована у більшості моделей, дуже хорошим доповненням даної функції є обмеження максимальної швидкості, яке дозволяє встановити максимальний показник, натиснути на гашетку до упору та працювати.

Стопор вимикача, це спеціальна кнопка, що фіксує вимикач, щоб не доводилося тримати його постійно пальцем, така функція буде дуже корисною при виконанні тривалих робіт. Відключення ударної функції дозволяє використовувати перфоратор і як дриль, що дуже зручно, якщо Ви плануєте використовувати дриль, лише частково.

Запобіжна муфта перериває момент, що крутить, при заклинюванні бура, що підвищує безпеку використання інструменту. Реверс або перемикач напряму обертання дозволяє легко звільнити робочий інструмент, що заклинив, а також використовувати перфоратор і як шуруповерт.

Звертайте увагу також і на базову комплектацію перфоратора, оскільки вона може суттєво відрізнятись у різних моделях. Крім того, обравши оптимально укомплектований перфоратор, Ви навіть переплативши 10-30 у.о. заощадите згодом на покупці аксесуарів та запчастин, як мінімум тугішу суму. Отже, що буде корисним як доповнення до перфоратора? По-перше, це запасні щітки для двигуна. У комплекті такі щітки практично нічого не коштують, а купуючи їх окремо, Вам доведеться заплатити від 8 до 10 у.

Якщо Ви плануєте використовувати перфоратор на побутовому рівні, то, можливо, щітки Вам знадобляться і не скоро, але якщо йдеться про професійне використання, то їх заміна знадобиться досить швидко. По-друге, патрон-перехідник, який дозволить використовувати свердла від звичайного дриля (він стане у нагоді Вам в тому випадку, якщо ударна функція перфоратора відключається).

І, по-третє, набір бурів. Бури на перфоратор досить дорогі в порівнянні з бурами для ударного дриля, так як вони потужніші, зносостійкі і надійні. Звичайно, для експлуатації перфоратора професійно, Вам все одно доведеться купувати бури, але для домашнього використання базового набору буде цілком достатньо.