Бурштинову кислоту відкрили вчені ще в XV столітті, та довгий час вона добувалася в процесі обробки напівдорогоцінного каміння – бурштину. У натуральному вигляді речовина міститься також в смолах та бурому вугіллі, а в 2020 році буда одержана хімічним способом. Головна перевага синтетичної форми – дешевизна в порівнянні з речовиною натурального походження. Ця добрива для орхідей виглядить як кристали білого кольору та випускаються у вигляді порошку та в таблетованій формі.

Властивості та дія бурштинової кислоти

Сьогодні ця добрива для орхідей продається у вільному доступі в спеціалізованих магазинах. Квітникарі застосовують речовину як в чистому вигляді, так і в складі добавок. Кристали кислоти прекрасно розчиняються у воді, ефірі та спирті. Для підживлення рослин використовують виключно водний розчин.

Як засіб для поливу орхідей бурштинова кислота підходить ідеально. Ця тропічна квітка відрізняється примхливістю, та якщо не створити відповідні умови, вона не буде цвісти. Особливо орхідеї потребують підтримки після пересаджування та переїзду на нове місце. Янтарна кислота не використовується замість добрив, але допоможе рослині краще їх засвоїти. Препарат безпечний та практично повністю розкладається.

Для чого в квітникарстві застосовується синтетична бурштинова кислота

Чого можна домогтися, застосовуючи бурштинову кислоту для орхідей та інших квітів:

• знизити ризик загибелі квітки, скоротити реабілітаційний період;

• прискорити регенерацію листя після обмороження чи перегріву;

• прискорити фотосинтез;

• підвищити стійкість до недостатнього поливу, УФ-опіків та заморозків;

• стимулювати формування кореневої системи;

• наситити листя хлорофілом;

• оздоровити субстрат;

• продовжити цвітіння.

Користь бурштинової кислоти в догляді за кімнатними рослинами доведена багаторічним досвідом її застосування. Синтетична речовина доступна та проста в застосуванні. Однак тим, хто планує застосовувати янтарну кислоту в догляді за рослинами, варто враховувати, що вона не є добривом, а тільки допомагає поліпшити стан квітки.

Препарат використовується як ефективний профілактичний засіб, але не захищає від хвороб та шкідників, тому важливо контролювати розвиток рослин, вчасно визначати дефіцит поживних речовин та забезпечувати квітам повноцінний догляд.

Яка користь бурштинової кислоти для примхливих орхідей

Головна користь підгодівлі орхідей бурштиновою кислотою полягає в стимулюванні вироблення енергії, необхідної для зростання та цвітіння рослини. Речовина захищає квітку від агресивного зовнішнього середовища, бере участь в клітинному диханні. Препарат не накопичується в грунті та рослину.

Полив орхідей бурштинової кислотою сприятливо впливає як на саму рослину, так і на грунт: грунтова мікрофлора поліпшується, а токсичні речовини руйнуються.

Крім перерахованого вище, бурштинова кислота діє таким чином:

• дозволяє вижити хворому або гине, квітки;

• покращує формування зав’язі (стимулює цвітіння).

Запобіжні заходи

Янтарна кислота нешкідлива для людини. Основні запобіжні заходи стосуються захисту слизових. Якщо речовина у формі порошку або розчину випадковим чином потрапить в очі, їх терміново промивають проточною водою. Працювати з добривом краще в гумових рукавичках. При виникненні алергічної реакції від контакту зі шкірою або вдихання парів, потрібно звернутися до лікаря. Зберігати склад потрібно в місці, закритому від дітей та тварин.