Можливо, передпокій – не найважливіше приміщення, але саме він створює перше враження про будинок. Показуємо на прикладах, як оформити красиву і зручну передпокій, щоб, повертаючись з роботи, відразу занурюватися в атмосферу домашнього затишку.

Головна відмінність квартир в панельних будинках від приватних – відсутність вікон в коридорі. Цей факт обов’язково потрібно враховувати при плануванні освітлення і виборі обробки.

Ще одна особливість – розмір. Найчастіше передпокій в панельному будинку має досить компактні габарити, хоча зустрічаються і більш просторі варіанти планувань, тому на це теж треба зауважувати.

Дизайн прихожей в квартирі в панельному будинку також може бути ускладнений наявністю суміжних дверей або арок в інші кімнати. В цьому випадку доведеться ретельно підбирати меблі та продумувати її розстановку.

Варіанти планувань

У більшості квартир передбачено вузький коридор. Неправильна витягнута форма довгого коридору ускладнює завдання обробки стін і розміщення меблів. Однак, дизайн вузького коридору – не рідкість, тому знайти підходящий варіант інтер’єру і просто його повторити не складе труднощів.

Вузький коридор буває як компактний, так і довгий – проходить через всю ширину квартири. У подібній планування також є свої особливості, які слід врахувати при ремонті.

Рідше зустрічаються квадратні передпокої. Найчастіше це коридори в хрущовках, але існують і нові серії забудови з подібною геометрією. П’ятиповерхівки відрізняються досить маленькими прихожими, в яких також непросто розмістити всю необхідну меблі.

 1. вузький довга передпокій
 2. квадратний передпокій

Якщо вам дісталося приміщення з комори – саме час порадіти такій удачі. Вбудована комора позбавляє від необхідності замовляти шафу – для оновлення дизайну передпокою в квартирі в панельному будинку достатньо повісити на неї нові двері. Або комору можна взагалі знести, тим самим збільшивши простір маленькому передпокої.

Важливо! Будь-яка перепланування коридору в панельному будинку повинна бути заздалегідь затверджена в БТІ.

Що врахувати під час ремонту?

Стеля

Ремонт передпокою в квартирі панельного будинку, як правило, починається зі стелі. Панельні будинки мають стандартну висоту стель 265-270 см. Це не мало, але і не багато – тому верхню горизонталь краще візуально підняти. Для цього досить використовувати білий колір і яскраве освітлення.

У маленькому передпокої доречно вдатися до прийомів зорового збільшення простору. Для цього замовте установку глянцевого натяжної стелі або оформіть його дзеркалами. І той і інший варіант має прекрасні відбиваютьвластивостями і роблять кімнату ширше.

Стіни

Інтер’єр передпокою в квартирі панельного будинку визначається обробкою стін. Головне, що потрібно врахувати при виборі оздоблювальних матеріалів – високу прохідність і велику ймовірність забруднення. Тому покриття повинне бути зносостійким і простим у догляді.

Відповідні варіанти:

 • шпалери, що миються;
 • фарба, що миється;
 • ламінат;
 • кварцвініл;
 • панелі ПВХ;
 • вагонка;
 • керамічна плитка або мозаїка;
 • декоративна штукатурка з захисним покриттям.

Колірна палітра залежить від планування.

 1. Світлі тони переважно використовувати в малогабаритних прихожих.
 2. У вузькому коридорі в панельному будинку їх необхідно поєднувати з яскравими або темними на коротких стінах (наприклад, навколо вхідних дверей).
 3. Створити акцент і наблизити далеку вузьку стінку можна також за допомогою фактури: дерева, імітації цегельної кладки і т.п.

Якщо вільного простору досить, вибір кольорової гами нічим не обмежений.