Штучна трава знайшла своє застосування не тільки на футбольних полях, тенісних кортах та інших спортивних майданчиках. Деякі варіанти штучного покриття прекрасно підходять для ландшафтного оформлення.

Хоча деякі люди знаходять застосування штучного газону біля будинку недоречним і неприродним, існує чимало і тих, хто нічого не має проти такого декоративного елемента.

Особливо зручно таке покриття в тих випадках, коли посадка натуральної трави по тій або іншій причині неможлива. Наприклад, це може бути територія біля басейну, на терасах, в зимовому саду і інших подібних місцях.

Звичайно, в цьому випадку можна покласти плитку, але трава, нехай і штучна, буде виглядати куди як більш гармонійно і доречно. До того ж її прекрасно модно доповнити рослинами, висадженими в вазонах.

Найголовніша умова в даному випадку – це гармонійне розташування штучного покриття. Воно повинно максимально гармонійно вписатися в навколишній простір і не вибиватися із загального ансамблю.

Відразу обмовимося, що мова нижче піде про якісні матеріали, а не про сурогатних виробах.

Отже, переваги:

1. Природний зовнішній вигляд без характерного “пластмасової” блиску, який був присутній у перших штучних ялинок. Все по максимуму наближене до натуральної траві за рахунок використання декількох кольорів синтетичних волокон.

2. Можливість експлуатації в інтенсивному режимі, витоптування йому не страшно. Зносостійкість такого покриття досить висока.

3. Морозостійкість і стійкість до ультрафіолету також характерні для штучного газону.

4. Відсутність вилягання “травинок”, вони завжди розташовані вертикально.

5. Не треба займатися поливом, підстриганням і добривом.

6. Гарне зчеплення з ногами. Ризик посковзнутися після дощу мінімальний.

7. Досить хороші показники пропускання води. Для деяких варіантів штучного покриття характерний показник близько 50 літрів в секунду на квадратний метр.

8. Є можливість вибору висоти ворсу в залежності від функціонального призначення.

9. Любителі екзотики можуть вибрати альтернативний колір штучної трави – жовтий, білий, червоний.

10. На зимовий період територію зі штучною травою можна використовувати як каток. Заливання водою з подальшим замерзанням ні як негативно не вплине на якісні характеристики покриття.

Тепер про недоліки:

1. Вимагає ретельної підготовки підстави, на яке буде укладатися. На погано підготовленій поверхні штучний газон виглядає неохайно і є ймовірність його пошкодження.

2. Потребує облаштуванні ухилів і дренажних каналів для якісного відведення зайвої води.

3. Необхідно проводити періодичну чистку. У деяких випадках може знадобитися професійна агресивна чистка.

4. Тривале скупчення вологи на поверхні покриття може спровокувати появу моху.

5. Потрібно регулярно прибирати сміття, що скупчилося і не допускати попадання предметів, які можуть пошкодити покриття.

6. Відсутня аромат натуральної трави і має дещо інші тактильні відчуття.

Проте, штучна трава є прекрасним альтернативним варіантом природному побратимові, особливо в тих випадках, коли вирощування натурального газону неприйнятно.