Психологами давно встановлено, що колір сильно впливає на людину – створює настрій, заспокоює або спонукає, дає спокій або тонізує.

Що важливо знати?

У кухонному приміщенні рекомендується використовувати від 3 до 5 тонів, а в кухонному гарнітурі – не більш як 2 тонів: ведучий і додатковий. Однотонні гарнітури добре виглядають в невеликому приміщенні у виконанні натуральних відтінків.

Якщо фасади кухонного гарнітура однотонні, спокійні – то стіни зробити насиченими, яскравими. І навпаки – якщо фасади кольорові, викликають, то стіни краще пофарбувати в тон, який не притягають до себе поглядів. Придбати практичні та якісні аксесуари для кухонного гарнітуру, зокрема, таку необхадні річ, як пляшниця на кухню, можна, перейшовши за посиланням.

Всі відтінки можна умовно поділити на холодні і теплі, при виборі колірних поєднань холодні важливо поєднувати з холодними, теплі – з теплими. Візуально зігріють кухню жовті, помаранчеві, червоні тони.

Якщо ж кухня розташовується на сонячній стороні, охолодити її можна за допомогою блакитних, синіх, бузкових, лимонних відтінків. Білий і близькі до нього (кремовий, бежевий, слонячий кістки) є унікальними і можуть одночасно бути холодними і теплими.

Детально розглянемо, як конкретний колір впливає на самопочуття і як можна уникнути негативного ефекту.

Червоний

Червоні насичені відтінки. Вони тонізують, спонукають до дії, допомагають отримати заряд бадьорості та активності, пробуджують апетит. Щоб уникнути негативного впливу, слід розбавити білим, зеленим, використовувати з чорними деталями, і близькими до червоного – помаранчевим, теракотовим, темно-жовтим.

Синій
Синій – холодний відтінок, ідеально підійде, якщо вікна кухні виходять на сонячну сторону. Добре поєднується з білим, фіолетовим, блакитним, жовтим, коричневим, червоним, зеленим.

Зелений
Зелений – відтінок спокою. Допоможе позбутися від почуття тривоги і хвилювання. Ідеально виглядає з жовтим, коричневим, чорним, коричневим, сірим, білим.

Жовтий
Теплий відтінок, який візуально зігріє при недостатній освітленість кухонного приміщення. Бадьорить, додасть почуття легкості, веселощів. При тривалому візуальному контакті викликає агресію, тому в чистому вигляді жовтий використовують не часто, зазвичай розбавляючи його фіолетовим, рожевим, коричневим, сірим, білим, зеленим.

Фіолетовий
Вважається згаслим червоним, у деяких людей викликає почуття гноблення. Його краще використовувати в поєднанні з близькими до нього кольорами – червоним, синім, жовтим, білим, сірим, коричневим.

Коричневий
Відтінок землі, благотворно впливає на психіку. Однак сам по собі може швидко «набриднути» оці, з цієї причини слід додавати до нього білий, синій, блакитний, бежевий і використовувати між собою різні варіанти коричневих відтінків.

Сірий
Благородний колір, в порівнянні з білим є більш практичним. Вигідно підкреслить темно-рожевий, червоний, синій, фіолетовий.

Чорний
Якщо чорний використовувати як основний тон, він може пригнічувати, тиснути на людину, однак чорна кухня при розведенні іншими квітами додасть почуття впевненості і додасть позитивний.

Білий
Допоможе залишатися активним, бути в тонусі, творчим людям дасть додаткові джерела для натхнення. Невеликого кухонного приміщення додасть обсягу і світла. Біла кухня поєднується з усіма кольорами, але найбільше з синім, червоним, а поєднання чорного і білого ніколи не вийде з моди.