Зворотний осмос (гіперфільтрація) є одним із найпоширеніших способів фільтрування води. Фільтри зворотного осмосу дають можливість видаляти найдрібніші частки, які за розміром трохи більші від іонів, — це допомагає поліпшити колір та смакові властивості води. Проте в цього способу очищення є як прихильники, так і противники. Експерти із систем водопостачання Aqua Life розповідають про переваги та недоліки зазначеної технології.

Переваги зворотного осмосу

Плюси цього способу зумовлені функціями, що їх виконують фільтри зворотного осмосу:

  • видалення важких металів, нітратів, пестицидів і гербіцидів;
  • опріснення морської води (тільки промислові системи);
  • видалення вірусів та інших мікроорганізмів;
  • пом’якшення води та поліпшення смакових якостей.

За допомогою цієї технології можна очистити воду, не вдаючись до використання хімічних реагентів, нагрівання та високих енергетичних витрат. До того ж фільтри зворотного осмосу представлені в широкому ціновому діапазоні, не потребують складного та дорогого обслуговування, а також зберігають природний смак найважливішої для людини рідини. У разі потреби можна підібрати обладнання з різною кількістю ступенів очищення, проточного типу чи з накопичувальним баком, з можливістю автоматичного промивання мембрани та іншими функціями.

Недоліки зворотного осмосу

Мінуси використання цього методу очищення насамперед пов’язані з його невибірковістю, через що в процесі видаляються корисні мікроелементи, необхідні для життєдіяльності людини. Передусім ідеться про іони кальцію та магнію. Вони впливають не тільки на жорсткість води, а й на роботу серцево-судинної системи та опорно-рухового апарату. Після процедури очищення вода стає м’якшою, але водночас має низький рівень pH: у межах 4–6 одиниць замість рекомендованих 7 одиниць (цей показник регулюється Державними санітарними нормами). Крім того, унаслідок очищення зворотним осмосом у воді знижується вміст фтору, необхідного для здоров’я зубів.

Існують способи нейтралізувати недоліки роботи системи зворотного осмосу. Це, зокрема, здоровий спосіб життя, який передбачає повноцінне харчування, а також додаткове вживання рідини, у якій компенсовано дефіцит життєво важливих елементів.

Суттєві переваги систем водопостачання Aqua Life — це сучасний підхід до очищення води, обладнання провідних світових та українських виробників, а також експертиза, накопичена за довгі роки роботи. Тут ви зможете отримати якісну консультацію та обрати відповідний до ваших потреб і бюджету спосіб фільтрації.