Вибираючи підлогове покриття, більшість людей схиляються до сучасних матеріалів – плитки ПВХ і ламінату. Їх модульність, великий вибір дизайнів і способів укладання дозволяють створити унікальний інтер’єр. Щоб зрозуміти, яке підлогове покриття підійде для вашого приміщення, порівняємо плитку ПВХ і ламінат за рядом параметрів.

Переваги плитки ПВХ і ламінату

Перш ніж перейти до порівняльного аналізу, проведемо вступний екскурс по кожному з матеріалів. До складу ламінуючого покриття входять деревоволокнисті плити, поверх яких наклеєний декоративний шар. Крім них знаходиться захисний шар, який запобігає появі подряпин, і стабілізуюча частина, що відповідає за міцність. Завдяки такій структурі ламінат, представлений за цим посиланням https://real-house.com.ua/laminate, має такі переваги:

  1. довгий термін експлуатації;
  2. стійкість;
  3. простота монтажу;
  4. ремонтопридатність;
  5. різноманітний дизайн.

Варто зазначити, що кварц вінілова плитка схожа на лінолеум за складом, але випускається цей матеріал в рулонах і має більше плюсів:

  • стійкість;
  • легкий розрахунок і розкрій (мінімум відходів);
  • різні способи укладання;
  • висока теплопровідність і звукопоглинання;
  • компактність.

Щоб зупинити вибір на одному з матеріалів, важливо розібратися, як вони поведуть себе під час експлуатації.

Експлуатаційні якості

ПВХ-плитка – вкрай зносостійкий матеріал, що має гарантію на використання до 25 років. У комерційних приміщеннях, де частіше переміщують важкі предмети і використовують офісні крісла з коліщатками, термін служби скорочується в 5 разів. Довговічність ламінату нижче: лише покриття для підлоги високого класу зможе прослужити чверть століття. На відміну від плитки, він не витримує тривалого контакту з водою.

Особливості догляду

Поверхня ламінату вимагає обережного поводження. При збиранні потрапляє на замки і під дошки волога руйнує покриття. Тому використовують спеціальні засоби. Для ПВХ-матеріалів вони не доцільні: для догляду за підлогою досить води і звичного миючого засобу.

Шумоізоляція

Звуки, що виникають під час використання паркету, стануть чутні навіть в сусідньому приміщенні. Але ПВХ-поверхня володіє чудовими звукоізоляційними властивостями: допускається показник в 55 дБ протягом усього дня.

Особливості демонтажу

Для відновлення пошкодженої ділянки підлоги, укладеної з ламінуючого покриття, частково прибирають планки, щоб дістатися до потрібного елемента. У разі ПВХ-плитки, нема потреби розбирати суміжні елементи. Для демонтажу знадобиться лише шпатель. Підчепивши їм плитку, видаляють пошкоджений елемент, потім зачищають поверхню, наносять склеювальний шар і поверх укладають плитку. Це поширений спосіб демонтажу. Але кожен з випадків залежить від методу, яким вкладалося підлогове покриття.