У повсякденному житті широке застосування має меблевий степлер. Він дозволяє проводити ремонт в квартирі, лагодити меблі і багато інших дрібниць. Степлер використовує в своїй роботі спеціальні пластинки – скоби. Щоб ремонт або лагодження була ефективною, слід правильно їх вибрати, а для цього потрібно розбиратися в особливостях і різноманітті цих витратних матеріалів.

Огляд видів

Існує величезний асортимент скоб на сучасному ринку – в самому звичайному будівельному магазині можна знайти як мінімум 5 різновидів товару. При їх виборі на сайті https://mpr.in.ua/ важливо враховувати особливості степлера і тип матеріалу, який буде скріплюватися. В основному скоби для меблевого степлера розрізняються за кількома параметрами.

Глибина. Цей параметр варіюється від 4-х до 14 мм, найменші призначені для скріплення тонких матеріалів, великі ж використовуються для більш об’ємних деталей.
Тип. Зазвичай використовуються типи 53 і 140, але також можна знайти 300, 500 і деякі інші.
Розмір. Різні параметри висоти, ширини і товщини.
Форма. Може бути U-, П- або Т-подібна.
Матеріал виготовлення. Розрізняють іржавіють і нержавіючі, жорсткі і м’які, дешеві і дорогі.
З заточками ніжок і без. Ще один важливий параметр, від якого залежить якість і швидкість скріплення деталей.

Виробники скоб намагаються залучити покупців і випускають різні види, комбінуючи їх характеристики у випадковому порядку і за бажанням клієнта. Однак навіть якщо одна фірма дуже популярна, і ви завжди купували їх скоби для роботи з деревом, це не означає, що за виробом для металевих елементів теж потрібно йти до них.

Важливо дивитися не на виробника або назва, а на конкретні особливості.
Щоб без проблем знайти потрібний варіант, необхідно звернути увагу на маркування скоб.

Розмір скоби визначає і її глибина. Цей показник варіюється від 4-х до 14 мм. Тут головне, знати, на яку максимальну глибину може забивати ваш степлер.

Як правило, найбільший показник мають ручні степлери.

Матеріали виготовлення

Скоби виготовляються з різних матеріалів. Саме від цього залежатимуть фізичні властивості виробу. Матеріали виготовлення діляться на схильні до корозії (іржавіють) і не схильні до корозії (нержавіючі).

До першого виду належить сталь. Вона буває загартована і без прожарювання. Перша буде коштувати дорожче, але вона ж і міцніше. Обидва варіанти іржавіють, тобто схильні до корозії. Перевага стали в її міцності. Використовують скоби з такого матеріалу для скріплення твердих каркасів, схильних до постійного навантаження.

З нержавіючих матеріалів виготовлення можна виділити алюміній і мідь.