Давайте розберемося, що таке обслуговування кондиціонера.

В першу чергу це – чистка зовнішніх і внутрішніх блоків кондиціонера. Міський повітря сильно забруднене пилом та іншими частинками, які забруднюють кондиціонери, особливо кондиціонери, розташовані на невеликій висоті.

По-друге ми відчуваємо агрегат у всіх його робочих станах. Виробляємо діагностику системи для виявлення прихованих несправностей. Перевіряємо чи немає витоку фреону і якщо потрібно – здійснюємо заправку фреоном.

Обслуговування та чистка кондиціонерів спеціалістами conditioner-service.com.ua рекомендується проводити не рідше 1-2 рази на рік. Це забезпечить Вам надійну роботу агрегату, а також допоможе уникнути серйозних поломок, на виправлення яких доведеться віддати чималу суму грошей.

Отже, навіщо потрібно робити чистку зовнішніх і внутрішніх блоків кондиціонера?

Внаслідок забруднення фільтрів, знижується ефективність роботи кондиціонера в цілому, так як збільшується навантаження на компресор. В такому випадку, щоб охолоджувати повітря до певної температури в приміщенні, кондиціонеру доводиться працювати на знос.

Своєчасна заміна внутрішніх і зовнішніх блоків дозволяє компресора працювати на повну потужність і забезпечувати приміщення вказаної температури. Також, у міру того як фільтри забруднюються – зменшується потік повітря, який проходить через випарник, внаслідок чого повітря в приміщенні буде гірше прохолоджуватися.

Також, всім відомо що забруднені фільтри кондиціонера – це середовище розвитку грибків, цвілі і інших хвороботворних мікроорганізмів, які спочатку потрапляють в повітря, а потім в легені людини.

Наступна проблема, яка може з’явитися через забруднення фільтрів – засмічення дренажної системи брудом або пилом. У такому випадку вода буде капати з кондиціонера. У цьому випадку потрібна розширена чистка кондиціонера.

Діагностику та випробування кондиціонера у всіх його робочих станах потрібно робити для того, щоб точно знати що збою в роботі не відбудеться ні в одному з режимів. Цю роботу може зробити тільки профільний фахівець, який має спец обладнання.

До діагностики ми відносимо перевірку справності індикації режимів, завмер рівня холодоагенту і контроль справності автоматики всередині конденсаторного блоку. Таку діагностику не потрібно проводити кожен сезон, але і забувати про неї не можна.

Також з метою безпеки потрібно перевіряти кондиціонер на предмет витоку шкідливих речовин, наприклад фреону. Звичайно, є норми витоків – це приблизно 6-8% на рік. Така норма безпечна для людини.

Щоб компенсувати втрати фреону, рекомендується проводити регулярну дозаправку. При низькому рівні фреону в кондиціонері компресор перегрівається і може відбутися заклинювання або перегрів.

Загалом, при правильній експлуатації і своєчасному обслуговуванні він прослужить вам довгий період часу і буде прекрасно очищати і охолоджувати повітря у Вашому приміщенні.