Кожна людина, яка думає придбати невелику електростанцію для енергозабезпечення свого житла, стикається з багатьма цікавими питаннями, на які обов’язково потрібно отримати правильні відповіді. Напевно заздалегідь хочеться знати, наскільки добре батарея підходитиме для дому, оцінити її реальну ефективність з урахуванням місця встановлення, і вибрати максимально продуктивну систему. У цьому може допомогти професійна компанія https://solartech.if.ua/, яка допоможе бути впевненим у правильному виборі сонячної електростанції для вашого будинку та монтажі всієї системи. Але на що варто звернути увагу?

Переваги та особливості сонячної домашньої електростанції

Мережева станція складається з основних компонентів – панелі, контролера, акумуляторів та інвертор.

1. Сонячні панелі: їх кількість та габарити визначають проектовану потужність конструкції. Враховуйте активність сонця у своїй місцевості, щоб модуль мав якісні світлочутливі елементи, які забезпечуватимуть енергією навіть не в таку сонячну погоду.

2. Акумуляторні батареї: необхідні для того, щоб забезпечити мешканців будинку електрикою під час похмурої погоди, вночі, а також у разі аварійних ситуацій, якщо система перевантажена або має низьку напругу через роботу побутової техніки.

3. Контролер обов’язковий для регулювання необхідного рівня заряду батареї.

4. Інвертор: є перетворювачем напруги, що надходить від сонця, перетворює його та запускає для використання в будинку.

Якщо правильно встановити та дбайливо використовувати сонячні батареї, можна швидко окупити чималі витрати на них.

Завдяки такому енергопостачанню можна отримати низку переваг:

  • господарі будинку можуть не хвилюватися про відключення електричної енергії;
  • здобуття повної незалежності від мереж подачі електрики;
  • можливість використовувати «зелений тариф» та продавати надлишки електрики;
  • автономність будинку;
  • підтримка екології країни.

Це все робить домашні електростанції дедалі популярнішими, адже це не лише незалежність від державної мережі, а й можливість заощадити на оплаті комунальних рахунків.

Яку станцію вибрати?

Необхідно чітко розуміти, які цілі ви переслідуєте та що хочете отримати від системи. Ефективність обладнання повністю залежить від сезону та тривалості сонячного дня. Варто розуміти, що під час похмурої погоди енергія вироблятиметься у рази повільніше, ніж під час ясної. Вночі робота станції припиняється повністю, тому для повноцінного живлення свого житла необхідно обзавестися додатковими акумуляторами.

Місткість батареї необхідно прорахувати за тим, скільки електрики потрібно в нічний час і в якому регіоні. Парадокс у тому, що в зимовий час, конструкція, що прекрасно працює, влітку, може виявитися абсолютно марною. Для нівелювання грошових втрат необхідно підключити станцію за «Зеленим тарифом» та влітку продавати надлишки державі. Для будинку краще вибирати велику потужну сонячну систему, яка компенсуватиме зимові витрати – літніми доходами.

Сонячну панель вибирайте залежно від зроблених розрахунків за потужністю та бюджетом. Чим більше ваш будинок – тим більшими повинні бути сонячні панелі. Також звертайте увагу на спеціальне заводське маркування виробів. Встановлення цих пристроїв краще довіряти професіоналам, адже тільки зібрана за всіма вимогами система працюватиме ефективно.

Не забувайте і про правильний вибір інверторів, адже саме він є серцем для всієї конструкції, що перетворює постійний струм на змінний. Без нього не може функціонувати жодне сонячне обладнання, а також ефективно виконує різні завдання. Наприклад, система буде оптимізована у дні, коли сонячного світла недостатньо, контролює стабільність усієї електростанції. Головне, щоб інвертор підходив типу станції та під її потужність. Не заощаджуйте кошти на покупці якісного інвертора, адже дешевий товар може значно знизити ефективність системи.

Висновки

Не забувайте про те, що будь-якої миті можна поліпшити конструкцію, наприклад, додати кілька панелей для поглинання сонячного світла або замінити інвертор більш потужним.

Щоб не помилитися з правильним вибором сонячної електричної станції для дому, маємо відразу розуміти її основне призначення. Можна встановити її як постійну та використовувати енергії, продавати надлишки, або ж у зоні з постійними перебоями мережі застосовувати як джерело резервного живлення.

Якщо сумніваєтеся з вибором – довірте цю процедуру професіоналам, які правильно підберуть обладнання, розрахують необхідну потужність для вашого будинку та не вийдуть за межі бажаних вкладень. Фахівці компанії Solartech обов’язково допоможуть прийняти максимально вигідне та правильне рішення.