В Україні набирають популярність підпільні послуги з організації в’їзду в Євросоюз.

Легально в країни ЄС можуть зараз їхати тільки українці, у кого є вид на проживання, робоча віза або хто вступив в один з європейських університетів на навчання. Також українців приймають на сезонні роботи за запрошеннями.

Українці, яким потрібно потрапити в країни Західної Європи, кинулися оформляти через посередників запрошення і робочі візи – липові і справжні, оскільки це поки єдиний шлях виїхати з країни.

Правда, ніяких гарантій, що це реально допоможе в’їхати в шенгенську зону ніхто не дає. Раз на раз не приходиться.

Як українцям можна обійти обмеження на в’їзд в ЄС і скільки це коштує

Транзитом через Угорщину

Ринок посередницьких послуг з оформлення документів на в’їзд в ЄС переживає справжній бум. Оголошень в інтернеті і соціальних мережах – маса.

Найчастіше виїзд до Європи організовують через наземні пункти пропуску на кордоні з Угорщиною (на прямих рейсах в аеропортах прибуття до українців, як громадянам країни із зони підвищеного ризику по коронавірус, виникає більше запитань, а перевірки ретельніше навіть для статусом або візи в ЄС) .

Будапешт з 29 червня дозволив в’їзд для українців транзитом, за умови, що Угорщину покинуть за добу (на практиці у багатьох мандрівників тимчасові рамки не перевіряють). В’їхати в сусідню країну на машині або автобусі можна через два пункти пропуску – Берегшурань – Лужанка і Захонь – Чоп (найпопулярніший).

Ще один важливий момент – карантин проходити не треба.

Транзит через Польщу, наприклад, не дозволений, а також там потрібно обязательно для безвиза пройти два тижні карантину (правда, за словами українців, які недавно в’їжджали до Польщі безпосередньо, поліція вже не перевіряє місце обсервації, як було спочатку).

В’їхавши в Угорщину, далі – шлях відкритий в інші країни Європи, оскільки внутрішні кордони в шенгенській зоні не закриті. Правда, посередники попереджають: якщо зловлять, наприклад, з польським запрошенням на роботу в Німеччині, можуть депортувати. Хоча таких випадків, за їхніми словами, небагато. Щоб не попастися, радять їхати на автомобілі з номерами тієї країни ЄС, в яку в’їжджаєте. Або на рейсовому автобусі.

Чеські візи – 7 тисяч гривень, запрошення до Польщі – 1300 грн

За словами посередників, найпопулярніший і дешевий спосіб для виїзду до Європи – робоче запрошення. Робочі візи – надійніше і трохи дорожче. Запрошення в Польщу коштує 1300 грн і робиться кілька днів, робоча віза в Польщу за 10 днів – 2400 гривень, робоча віза в Чехію – 250 доларів (близько 7 тисяч гривень) і оформляється місяць-півтора.

Послуги посередника з оформленням запрошення на роботу стоять близько 5000 гривень.

Багато хто робить “липу”, хоч божаться, що документи справжні.

“Я роблю тільки справжні запрошення і візи, від реальних роботодавців. Але, повірте, на угорському кордоні прикордонники ніяк не можуть перевірити, даний це запрошення чи ні. Дивляться, щоб був біопаспорт і запрошення (або звичайний паспорт і робоча віза) – це для них підставу припустити українці для транзиту. у нас не було випадків, щоб угорці не пропускали з біопаспортів і запрошенням. А там вже можна їхати хоч до Німеччини, хоч до Австрії з Італією “, – розповіла нам посередниця Уляна з Івано-Франківська.