Ванна кімната є основною кімнатою в будь-якому будинку. Тут не можна просто оновити стелю і переклеїти шпалери. Тут потрібен серйозний капітальний ремонт. Ремонтні роботи у ванній кімнаті досить складні, а матеріали досить дорогі. Тому виникає питання, як облаштувати ванну без особливого збитку для сімейного бюджету?

В першу чергу господареві потрібно визначитися з послідовністю ремонтних робіт. Починається ремонт як наслідок з руйнувань. Для початку потрібно поміняти всю сантехніку, труби для каналізації, а також холодної та гарячої води. Крім цього, потрібно змінити все старі покриття. У тому випадку якщо ви хочете трохи розширити ванну кімнату і поєднати її з туалетом, дана робота також проводиться на цьому етапі.

Після руйнувань і настає новий етап творення. Він починається з повної заміни каналізаційних і водопровідних труб. Для ванних кімнат сантехніки використовують металопластикові або поліпропіленові труби. Для під’єднання потрібно відвести комунікаційний стояк до ванною, раковині, пральній машинці, унітазу інших приладів. При облаштуванні ванній можна заздалегідь подумати про установку фільтрів для очищення води, приладів обліку і регуляторів тиску. Потурбуйтеся і про правильний вибір сантехніки.

Наступним етапом є оздоблювальні роботи. У ванній кімнаті обов’язково потрібно вирівняти і гарантувати стіни. Для цього найчастіше використовують вологостійкий гіпсокартон. Їх прикріплюють до стін за допомогою алюмінієвих профілів. Але такий спосіб трохи зменшує кімнату. Можна замість цього використовувати штукатурку на основі цементу. Найчастіше даний спосіб використовується у вологих приміщеннях. Як тільки поверхня висихає, на неї наносять універсальну грунтовку.

Перш ніж облаштовувати підлогу, потрібно зняти старе покриття разом із цементною стяжкою. Шар цементу і піску не менше 5 см. Підлогу у ванній бажано робити трохи нижче, ніж в інших кімнатах, а поріг вище. У разі аварії вода не зможе затопити найближчі кімнати. Для гідроізоляції стін і підлоги, можна використовувати бітумно рулонні матеріали, які мають спеціальну мастику або суху суміш. Наносяться вони як шпаклівка. Для чистової обробки підлоги у ванній кімнаті підійдуть керамограніт, керамічні плитки і вінілові покриття. Крім цього, в ванну можна стелити масивну дошку, пробку, килимову плитку або ламінат. Для стін підійде керамічна плитка, пластикові панелі, кольорові склоблоки, шпалери вологостійкі або фарба.

Після того як зробите все вище перераховані роботи, залишається повісити полички, шафи, дзеркала і ваша ванна кімната готова.