Територія санаторію входить в рекреаційну зону відновлення здоров’я пацієнтів. Її благоустрій відіграє важливу роль в даному процесі.

Вимоги та правила

Робота з облаштування території вимагає виконання наступних процедур:

  • ландшафтне планування, що включає прокладку комунікацій;
  • розмітка і прокладка доріжок, установка декоративних споруд, елементів;
  • розбивка клумб, укладання газонів, висаджування дерев і чагарників;
  • створення системи освітлення.

Головною вимогою при облаштуванні є повне відновлення природного середовища після виконання робіт, включаючи повернення на місце верхнього родючого шару ґрунту. Спиляні і прибрані насадження повинні відшкодовуватися новими посадками.

Починається процес планування прокладки магістралей, які розмічають на плані. Залежно від їх розташування потрібно розміщувати всі інші об’єктам. У цих місцях можна проводити земляні роботи, будувати капітальні споруди з фундаментом заглибленим в ґрунт.

Прокладка доріжок і тротуарів повинна виходити з двох частин: забезпечити швидкий і зручний доступ до всіх будівлями і приміщень санаторію, і дозволити відпочивати, здійснювати прогулянки в красивих місцях з можливістю усамітнення. Адже відпочинок в санаторії, це перш за все зняття психологічного стресу, відпочинок від турбот.

Розпланувавши ділянки для пересування людей, їх можна оформляти клумбами, газонами, живими огорожами, деревами. Пішохідні траси повинні бути освітлені на всьому протязі.

Ідеї

Територія санаторію повинна бути багатофункціональною. Щоб люди різного віку, темпераменту, схильностей могли вибрати місце до душі. Ігрові майданчики та місця відпочинку потрібно розділяти не лише зеленими насадженнями, але і простором, щоб звуки з ділянок активного дозвілля не досягали альтанок.

Ділянки для прогулянок повинні мати лавочки, а також захищені від сонця місця. Дуже цікавий варіант благоустрою – фонтани. Вони створюють мікроклімат, дозволяють прикрасити територію, створити певний настрій.

Якщо санаторій не має доступу до водних джерел, обов’язково облаштування ставків. Людина вийшла з води, присутність водойм благотворно позначається на психічному та фізичному стані відпочиваючих.