При проведенні капітального ремонту в квартирі або будинку варто задуматися про такий комплекс заходів, як заміна старої проводки і прокладка нового електричного кабелю.

Якщо навички роботи з електрикою у вас відсутні повністю, то вам краще запросити для проведення даних робіт фахівців. Професійні електрики швидко і якісно впораються з поставленим завданням.

Якщо ж робота з електрикою вам не в дивину, то ви можете зробити дану роботу самостійно.

В першу чергу вам необхідно буде придбати кабель відповідного перерізу. Для визначення необхідного перетину кабелю треба розрахувати навантаження, якою він буде піддаватися. Для цього необхідно брати за основу кабель з величиною квадратний міліметр і врахувати, що він витримає 5 КВатт навантаження.

До початку монтажу кабелю краще почистити стіни, а також підлоги до тих пір, поки не буде видно бетон. Після цього треба відзначити місця, куди треба поставити розетки, вимикачі і т. д. А також треба помітити, де саме буде перебувати електричний щиток.

Крім цього до початку укладання кабелю треба підготувати перфоратор і бур на 6 мм, перфоленту, дюбель-цвяхи 6х40 см, гофру або ПВХ трубу і кабель.

Установка кабелю повинна виконуватися по групах. Для початку виконується 1-я група, потім 2-я і т. д.

Не варто кабель прокладати між підлогою і стіною, а треба класти його з певним відступом від основи підлоги. Після нарізування труби в неї треба просунути кабель.

Після монтажу вимикачів, розеток та коробок кабельний запас повинен бути не менше 10 см і не менше метра в разі монтажу щитка.

Щоб трубу прикріпити до підлоги, треба в стіні свердлити отвори приблизно на відстані 30 см один від одного. Туди треба забити кріплення, які собою являють перфоленту і дюбель цвях, після чого всі скріплюється з трубою.

Для створення кріплення треба порізати перфоленту на шматки розмірами 10-15 см і закріпити її дюбель-цвяхом. Монтують трубу на забиті кріплення, які встановлюють в підлозі. Дані кріплення згодом будуть огинати навколо неї.

Для правильної роботи вимикача потрібно якомога правильніше расключіть коробку. Далі наводиться приклад расключеніе одноклавішного вимикача.

Варто відзначити, що короб повинен містити 3 кабелю: від лампи, що живить і від вимикача. Більше кабелів буває в тому випадку, коли в групі є більше однієї освітлювальної точки.

В такому випадку кабелі буду, йдуть і будуть живити інші коробки. Для створення в квартирі освітлення потрібно кабель ВВГ. У нього заземлювальна жила позначена жовто-зеленим кольором. Синім, позначають нуль, а фазу білим, коричневим або червоним кольором, що залежить від виробника.

Для початку варто, як слід з’єднати всі заземлення між собою, а після треба з’єднати нулі. Фазу потрібно з’єднати в такий спосіб: жила (живить) повинна бути приєднана з виключательной житлової, а 2-я жила вимикача повинна бути з’єднана з житловою лампи.

Подібним чином буде проводитися расключеніе 2-х клавішного вимикача, але для нього буде потрібно додавання 2-х червоних жив, з яких одна йде до вимикача, а друга до лампи.

Якщо буде бажання, можна поставити вимикач, який буде з різного місця вимикати одну лампу (називається прохідним вимикачем). Для нього буде потрібен спеціальний вимикач і тут недостатньо двоклавішний або одноклавішного вимикача.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть в такій нелегкій справі, як прокладка кабелю.