Сьогодні вже мало залишилося людей, які б не розуміли, що ховається за словами «ландшафтний дизайн».

То там, то тут – в парках, скверах або біля будь-яких будівель, можна побачити прекрасно оформлені ділянки, де поєднуються різні елементи: камінь, газонна трава, красиві кущики і інші елементи. Але найбільш вражаючі види при дизайнерському оформленні ландшафту сьогодні можна побачити на ділянках власних будинків і котеджів.

Сьогодні створити прекрасний ландшафт можна на ділянці особистої дачі. Оазис на шести сотках – це абсолютно реальна здійсненне завдання для будь-якого дачника-садівника. Де, як не на природі, в оточенні ідеально підібраних деталей, можна добре відпочити від буденності, побуту і щоденних турбот. Відпочиваючи на тлі створеного власними чи руками або руками фахівців природного ландшафту – це запорука здоров’я і радості. Сучасний заміський будинок або дача сьогодні немислимі без самобутнього пристрою ландшафту, і ідей по його пристрою сьогодні безліч.

Однак, як це не дивно, багато хто ще вважають, що створити ландшафтний дизайн – це складна і копітка справа. Те, що це справа копітка – так і є, а ось складності великий немає. Головне – це бажання – бажання і терпіння, все інше прикластися. Якщо прийшло таке бажання, його реалізація повинна починатися з пошуку ідей – що і як зробити. Для цього можна піти двома шляхами. Перший шлях – це створення проекту власними руками на основі власної ж ідеї. Другий шлях – це покластися цілком і повністю на фахівців-ландшафтників, яких сьогодні «ставок-гати». Спеціаліст-дизайнер розробить проект, зрозуміло, з урахуванням побажань господаря – за бажанням господаря зможе навіть зробити макет для наочності пропонованого ландшафту, і здійснити його в реальності.

Ідей з оформлення ділянки ландшафтним дизайном безліч, але ніколи не пізно придумати щось своє – своє, оригінальне. Адже ландшафт – це таке природне утворення, де поєднуються натуральні елементи. Але це також і вміння підібрати ці елементи, в тому числі і рослинні, щоб це було гармонійно, красиво і ефективно.