Витрата шпаклівки на 1 м.кв. стіни залежить від виду робіт: до різних поверхонь висуваються різні вимоги.

Штукатуркою закладають тріщини і нерівності, а фінішна шпаклівка повинна мати тонкий шар – на неї в подальшому буде наноситись фарба шпалери.

Особливості розрахунку потрібної кількості шпаклівки

Обов’язково вивчіть інформацію, яка вказана на упаковці – у різних виробників витрата матеріалу відрізняється.

Як правило, ця цифра береться для товщини шару в 1 мм, тому чим товще буде передбачуваний шар матеріалу, тим вище буде витрата шпаклівки.

Скільки потрібно шпаклівки на 1 м.кв.?

На упаковці шпаклівки вказується витрата матеріалу на 1 квадратний метр при товщині шару 1 мм.

Візьміть це розрахункова кількість, помножте його на площу оброблюваної поверхні, помножте на товщину шару і додайте до цього додаткових 10% про запас.

Приклад: припустимо, площа стелі становить 12 м.кв., витрата шпаклівки – 1,2 кг/ м.кв., потрібна товщина шару 3 мм. Вважаємо: 12 × 1,2 × 3 + 10% = 47,52 кг.

Витрата стартової шпаклівки

Для рівних стін витрата складає 0,8-0,9 кг/м.кв. Якщо є тріщини і дефекти, норма може збільшитися до 8-9 кг/м.кв. Важливо пам’ятати, що максимально допустима товщина шару становить 5-10 мм.

Витрата фінішної шпаклівки на 1 м.кв.

На відміну від стартової, витрата фінішної шпаклівки набагато менше. Її наносять тонким шаром, в іншому випадку вона може потріскатися або відвалитися.

В ідеалі товщина шару повинна складати 0,5-1 мм при витраті матеріалу 0,5-1 кг/м.кв.

Ідеально точно прорахувати витрату шпаклівки на 1 м.кв. по штукатурці неможливо. Врахувавши всі фактори і зробивши правильні обчислення, ви зможете придбати саме той обсяг матеріалу, який вам необхідний.