Будь-якій людині хочеться, щоб у неї була не просто квартира, а квартира, якою можна пишатися і в якій приємно відпочивати. Добре, коли вона в повній мірі відповідає всім вимогам своїх власників про комфорт, красу і затишок.

Оригінальний і своєрідний вид можна додати будь-який, навіть типовій квартирі. Головне провести грамотний ремонт квартири. Професійний ремонт квартири буде довгий час радувати своїх господарів і захоплювати гостей.

Ще кілька десятиліть тому практично всі люди проводили ремонт квартири самостійно. Воно й зрозуміло, адже ремонт квартири зводився до типових операцій – побілка стелі (пізніше його обклеювання), обклеювання стін шпалерами (асортимент яких залишав бажати кращого), заміна покриття підлоги на лінолеум або паркет (якщо дозволяли кошти).

Власне ремонт квартири з цими нехитрими операціями можна цілком було здійснити самостійно. Але на сьогоднішній день ситуація змінилася кардинальним чином.

Нові сучасні технології, які в даний час використовуються при проведенні ремонту квартири, істотно підвищують якість ремонтних робіт, а також їх довговічність і надійність.

Не останню роль в ремонті квартири відіграє і використання сучасного обладнання, завдяки якому можна зменшити термін ремонту квартири і плюс до цього, воно дозволяє зробити ремонт квартири більш якісно.

Ринок будівельних матеріалів за останнім часом значно розширився, що дозволяє проводити ремонт квартири як економ класу, так і елітний.

Таким чином, ремонт квартири на сучасному рівні (з установкою підвісних або натяжних стель, укладанням ламінату, облицюванням плиткою, штукатуркою, заміною сантехнічного обладнання тощо) провести самостійно досить важко.

В цьому випадку дуже доречно буде звернутися за допомогою до професіоналів, які провели вже жоден ремонт квартири і які розбираються у всіх тонкощах сучасного будівельного ринку.

До того ж звернення з приводу ремонту квартири до фахівців, дозволяє зекономити дорогоцінний в наші дні час, сили і нерви.

Крім цього, компанії здійснюють ремонт квартири, як правило, мають у своєму штаті дизайнерів, які допомагають організовувати простір квартири, відповідно до ваших побажань і переваг.

Якщо ремонт квартири передбачає кардинальну переробку вашого житла (перенесення або знесення перегородок, зміна просторового співвідношення кімнат і т. п.), то в цьому випадку звернувшись до професіоналів, ви отримаєте проект оригінального інтер’єру своєї квартири.

А при бажанні і ексклюзивний інтер’єр (хоча це на порядок і дорожче, але, як то кажуть, живемо один раз, чому б і не скористатися, якщо є можливість).

Тільки обов’язково слід пам’ятати, що проводячи ремонт квартири з переплануванням, необхідно отримати всі дозвільні папери в відповідних органах, що дозволить уникнути непотрібних проблем в майбутньому.

Багато людей помилково вважають, що довіривши ремонт квартири непрофесіоналам, які погоджуються працювати за трохи меншу суму, вони заощадять свої кошти, але найчастіше все отримує зовсім навпаки. І пов’язано це з кількома факторами:

 • з вами не полягає ні якого договору, в якому були б прописані обов’язки сторін по ремонту квартири;
 • ви не отримуєте ніяких гарантій (крім усних) що стосуються якості ремонту квартири;
 • в разі недоробок або недоліків після закінчення ремонту квартири, вам доведеться виправляти їх самостійно або ж знову платити гроші інший ремонтній бригаді;
 • не виключена псування дорогого матеріалу або устаткування;
 • інші можливі неприємні наслідки.

Звичайно, саме вас це може і не торкнутися, коли ви будете проводити ремонт квартири. Але навіщо ризикувати? Адже як-не-як ремонт квартири робиться на тривалий термін, що вимагає відповідального підходу до даного заходу.

Тому якщо ви вирішили провести ремонт квартири, то вам необхідно діяти планомірно і послідовно.

По-перше, необхідно визначитися з компанією, якій ви вирішите доручити таку важливу справу, як ремонт квартири. Це найголовніший етап на шляху до успіху, від якого у багато залежить, який результат ви отримаєте в результаті.

Вибираючи компанію підрядника необхідно особливу увагу приділити надаються гарантіям, а так само по можливості ознайомитися з тими інтер’єрами, ремонт яких здійснювався даною фірмою.

По-друге, необхідно розробити дизайн і визначитися з можливими переробками, якщо такі планується зробити, проводячи ремонт квартири. Розробкою дизайну можна зайнятися самостійно або ж скористатися послугами дизайнера.

По-третє, якщо ремонт квартири передбачає перепланіровочних заходи, то треба отримати всі необхідні дозволи на даний комплекс робіт. Багато фірм можуть виконати цю роботу за вас, що позбавляє від стояння в чергах і від біганини по всіляких інстанціях.

По-четверте, необхідно уважно ознайомитися з договором, який ви будете підписувати і переконається, що вас влаштовують всі обумовлені в ньому робили, терміни і сума до оплати.

Власне далі почнеться довгоочікуваний ремонт квартири. Не поспішайте самостійно без відома бригади, яка проводить ремонт закуповувати будь-які матеріали.

Досвідчені майстри запропонують вам список всіх необхідних матеріалів і устаткування і проінформують, в якому місці краще вести закупівлю або ж вони можуть зайнятися закупівлею самостійно, що позбавить вас від зайвого клопоту.

Також можливий варіант здійснення покупки спільно з консультантом. Тут вибір за вами.

У компаніях, які здійснюють ремонт квартири, строго дотримуються всі технологічні процеси. Тому швидше, ніж це передбачено нормами, провести ремонт квартири не вийде (для кожного ремонтного процесу існує своя тимчасова норма).

Якщо якась фірма пропонує здійснити ремонт квартири швидко, якісно і недорого, то є привід задуматися, а чи всі необхідні умови і норми будуть дотримані?

Так само в «стоять» компаніях строго дотримуються всі етапи проводяться ремонтних робіт. Це сприяє тому, що ремонт квартири проводиться планомірно і жодна деталь не залишається осторонь, і немає ніяких недоліків і недоробок.

Як правило, проводячи стандартний ремонт квартири, ремонтні бригади виконують роботи в наступному порядку:

Початковий етап:

 • проводиться підготовча робота і демонтажні роботи для підготовки приміщення до ремонту;
 • в кімнатах, ванною, туалеті і хозпомещения (при необхідності) заливається вирівнює стяжка;
 • зводяться гіпсокартонні конструкції;
 • проводяться роботи пов’язані з електрикою;
 • виконуються сантехнічні роботи;
 • вирівнюються стелі і стіни.

Другий етап:

 • чистове вирівнювання стін і стель для подальшої фінішної обробки;
 • виробляється оштукатурювання віконних укосів і дверних прорізів;
 • на стіни і підлогу в санвузлі укладається керамічна плитка;
 • встановлюються сантехнічні прилади та обладнання.

Заключний етап:

 • фінішна обробка стін і стель;
 • укладка статевого покриття;
 • встановлення дверей;
 • встановлення та підключення електротехнічних приладів;
 • підготовка квартири для здачі замовнику.

На цьому ремонт квартири закінчений. Якщо ремонт квартири проводився професійною бригадою, то вам залишиться тільки насолоджуватися життям в комфортних умовах, не замислюючись про ремонт квартири кілька років.